Strona główna POLITYKA Donald Tusk nowym premierem

Donald Tusk nowym premierem

0
Reklama

Rząd Mateusza Morawieckiego nie uzyskał wotum zaufania. Tym samym izba niższa zgłosiła kandydata na urząd premiera. Większością głosów nowym szefem rządu został Donald Tusk.

Głosowanie nad wyborem nowego premiera odbyło się tuż przed godzina 19:00.

Reklama

W głosowaniu brało udział 449 posłów, za opowiedziało się 248, przeciw było 201. Nikt nie wstrzymał się od głosu.

To jest naprawdę wspaniały dzień, nie tylko dla mnie, ale dla tych wszystkich, którzy przez te długie lata głęboko wierzyli, że jeszcze będzie lepiej, że przegonimy mrok, że przegonimy zło. To się stało dzięki wam, to wyście zrobili- mówił z mównicy nowo wybrany premier.

Grzegorz Braun, poseł Konfederacji z Rzeszowa, wskazał wybór Tuska na premiera do leczenia dżumy cholerą. – Odwołaliśmy, wreszcie, szczęśliwe, Mateusza Jakuba Morawieckiego, ale dlaczego mielibyśmy powoływać człowieka, który wybrał go, nie tak dawno temu, na doradcę – skomentował. PiS, PO, jedno zło.

Nie zrealizujecie nic ze swoich obietnic i planów, a wasz jedyny program to igrzyska i zemsta za to, że przez osiem lat byliście pozbawieni władzy- skomentował wybór nowego premiera Mariusz Błaszczak.

Osiem lat, a właściwie 10 lat, z czego osiem w Sejmie, czekałem, aż pan wróci. Wiedziałem, że pan wróci, bo trzeba wprowadzić euro i stworzyć z Europy jedno superpaństwo, w którym Polska ma być rubieżą wschodnią- mówił Paweł Kukiz.

Dziś, Donald Tusk, ubiegający się o poparcie w wysokiej izbie jest przedstawicielem pokolenia wolności-mówił Bartłomiej Sienkiewicz

Reklama
Poprzedni artykułStracił prawo jazdy za nadmierną prędkość
Następny artykuł42 lata temu wprowadzono stan wojenny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!