Strona główna CIEKAWOSTKI DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ POMPY CIEPŁA?

DLACZEGO WARTO STOSOWAĆ POMPY CIEPŁA?

0
Reklama

Wykorzystują naturalny dar natury, jaki jest ciepło. Dzięki temu w budżetach domowych pozostaje nawet 50 procent kosztów ogrzewania, które należałoby poświęcić, eksploatując np. kotły gazowe. Pompy ciepła są źródłem olbrzymich oszczędności zarówno w przedsiębiorstwach, jak i domach prywatnych.

Zatem skoro są tak oszczędne i wydajne, dlaczego ich po prostu nie zastosować? Tym bardziej że władze lokalne systematycznie ograniczają możliwości wykorzystania innych źródeł ciepła (ekologia). Zamiast być mądrym po szkodzie zastanówmy się, jak do tej szkody nie dopuścić.

Reklama

Z pewnością dla użytkowników istotniejsze od specyfikacji technicznych będą korzyści płynące z faktu wykorzystania pompy ciepła w gospodarstwie domowym lub firmie. Zasadę działania pompy można przedstawić w trzech punktach:

  • Pobór ciepła;
  • Wykorzystanie ciepła;
  • Ogrzewanie.

W odniesieniu do kosztów zakupu i montażu opisywanego systemu warto pokusić się o prostą kalkulację. Pompy ciepła nader często funkcjonują w oparciu o zieloną energię uzyskiwaną z fotowoltaiki. Nie emitują przy tym szkodliwych substancji. Zatem korzyści ekologiczne oraz ekonomiczne są oczywiste. Użytkownik nie opłaca rachunków za prąd i ciepło ciesząc się jednocześnie czystym powietrzem. Ogrzewanie pompą obliczone jest na wiele lat, zatem dzieląc koszt przez ten okres, oraz po odjęciu oszczędności wynikających z zastosowania zielonej energii mamy sumę, o którą nawet nie warto się troszczyć.

Poprzedni artykułZnaleziono dwa ciała w Holandii. Zidentyfikowano zwłoki Konrada M. z Przeworska
Następny artykułMajor Maria Mirecka-Loryś kończy 106 lat! Nadal wspiera innych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!