Strona główna DĘBICA Dębica: Otwarcie żłobka gminnego oraz boiska w Brzeźnicy

Dębica: Otwarcie żłobka gminnego oraz boiska w Brzeźnicy

0
Reklama

W niedzielę 2 września obok szkoły w Brzeźnicy w ramach Pikniku „Bezpieczny Powrót do szkoły” został oficjalnie otwarty Żłobek Gminny „Mali Giganci” oraz oddano do użytku boisko przyszkolne.


Piknik rozpoczął się od powitania gości przez Dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzeźnicy panią Stanisławę Piłat. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Dębica Stanisław Rokosz, który w skrócie przedstawił szczegóły inwestycji. Żłobek powstał w ramach zadania mającego na celu zwiększenie dostępności do usług społecznych w zakresie opieki nad dziećmi w wieku do 3 roku życia na terenie Gminy Dębica.
Rozbudowano budynek zespołu szkół o gabinety medycyny szkolnej i ogólnej wraz z łącznikiem komunikacyjnym. Wartość inwestycji ogółem wyniosła 2 111 688,70 zł, w tym dofinansowanie 838 812,81zł i wkład własny Gminy 1 272 875,89 zł. Odnowiono boisko przyszkolne wielofunkcyjne o wymiarach 24×42 m, z nową nawierzchnią poliuretanową dostosowaną do gier sportowych, tj.: piłka ręczna, siatkówka, tenis ziemny. Przebudowa została dofinansowana z Funduszu Programu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej, w kwocie 73 446,78 zł. Całość tej inwestycji wyniosła 222 566,02 zł.
Wręczono okolicznościowe podziękowania oraz upominki osobom, które bezinteresownie angażują się w działalność na rzecz rozwoju nie tylko miejscowości Brzeźnica, ale również całej Gminy.
 
 

Reklama
Poprzedni artykułRuszył nowy rok szkolny obchodzony pod hasłem "Niepodległa"  
Następny artykułRzeszów: Spędź aktywny weekend w G2A Arena!