Strona główna DĘBICA Dębica: Łącznik Straszęcin – autostrada A4 gotowy do użytku

Dębica: Łącznik Straszęcin – autostrada A4 gotowy do użytku

0
Reklama

Odcinek drogi łączącej Straszęcin z zachodnim węzłem autostrady A4 w Dębicy, został oddany do użytku. Koszt inwestycji przekroczył 22 mln zł. Za tę kwotę wybudowano 1,8 km drogi z chodnikami i ścieżką rowerową, dwa ronda oraz przeprowadzono korekcję dojazdów do rond. To pierwszy z dwóch autostradowych łączników w tym mieście.


Inwestycja o łącznej wartości przekraczającej 22 mln zł, otrzymała dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego w kwocie sięgającej 15 mln zł, kolejne 1,5 mln to środki z budżetu województwa, ponad 4 mln dołożyło Ministerstwo Infrastruktury, pozostałą kwotę zabezpieczył powiat dębicki.
Podczas krótkiej uroczystości oddania łącznika, marszałek Władysław Ortyl podkreślał ponadlokalne zalety nowej infrastruktury.

To duża i ważna inwestycja. Poprawia bezpieczeństwo, poprawia komfort mieszkańców. Ona ma służyć nie tylko Dębicy, ale całemu regionowi. Szczególnie mieszkańcom okolicznych miejscowości, korzystających z tych dwóch węzłów – mówił marszałek, dodając – mamy tu  doskonały przykład montażu finansowego, na który złożyły się: powiat, województwo, środki RPO WP i środki z budżetu państwa.

źr. Podkarpackie.pl

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułRanking Perspektywy 2019. Najlepsze technika na Podkarpaciu
Następny artykułRakszawa: Krwiodawca z uszkodzonym rdzeniem kręgowym prosi o pomoc