Strona główna DĘBICA Dębica: Co dalej z Animexem?

Dębica: Co dalej z Animexem?

0
Reklama

Animex Foods zostanie zlikwidowany jeśli nie znajdzie się nowy nabywca. Taką deklarację podjął zarząd spółki, który wprowadził w zakłopotanie dębiczan zatrudnionych w obiekcie.


Producent mięsa wieprzowego, Animex Foods rozważa zamknięcie obiektu w Dębicy. W wyniku decyzji zarządu pracę stracić może ponad 300 osób, w większości kobiety.
Zarząd informuje, że utrzymanie oddziału w Dębicy staje się nieopłacalne, a koszta związane z produkcją rosną. Zakupione trzy inne oddziały stają się bardziej rentowne, niż jeden dębicki.
Pracownicy boją się o swoją posadę. Jutro w Dębicy ma odbyć się spotkanie przedstawicieli zakładu z pracownikami. Oferowany im jest, w przypadku utraty pracy w Animexie, pakiet odpraw oraz pomoc w znalezieniu pracy w innym miejscu, np. jak stwierdza rzecznik Andrzej Pawełczak.
To nie pierwsze zwolnienia w zakładzie. Kilka lat temu masowych zwolnień dokonano w oddziale Animexu w Ostródzie, gdzie pracę straciło ponad 200 osób z powodu zamknięcia działu w Morlinach.
Czy dojdzie do zwolnień? Solidarnościowcy działający przy zakładzie w Dębicy są w gotowości. Liczą, że firma zostanie sprzedana i pracownicy mający kilkudziesięcioletni staż pracy, nie pójdą na bruk.
 

Reklama
Poprzedni artykułBlue Monday. Dziś najbardziej depresyjny poniedziałek roku
Następny artykułNiesamowita historia kolędy „Cicha Noc”