Strona główna BIZNES Czy warto regenerować toner do drukarki?

Czy warto regenerować toner do drukarki?

0
Reklama

Mamy już swoją wymarzoną drukarkę, udało nam się ją kupić w promocyjnej cenie. Większość drukarek posiada swój toner startowy w momencie zakupu więc zaczynamy drukować. Drukujemy, drukujemy, drukujemy i… kończy nam się toner. Wielu dopiero wtedy stawia sobie pytanie- co teraz? Kupować nowy czy też warto regenerować toner do drukarki? Co przemawia za wyborem tej drugiej opcji?

serwis drukarek rzeszów

Reklama

Proces regeneracji tonera, nazywany również napełnianiem tonera, jest to profesjonalne przygotowanie pustej, użytej już wcześniej kasety tonera i ponowne jej napełnienie z użyciem odpowiednio dobranego proszku. Najpierw kasetę rozbiera się na części, po czym następuje jej dokładne czyszczenie z resztek proszku. Szczególnie istotne jest usunięcie drobinek z tzw. śmietnika, który ma ograniczoną pojemność, gdyż pominięcie tej czynności wpłynie na nienajlepszą jakość wydruków. Następnie wszystkie elementy tonera, m.in. zawleczki, uszczelki, wałek światłoczuły i magnetyczny są dokładnie przeglądane pod względem uszkodzeń. Zużyte części wymieniane są na nowe. Ostatni etap to uzupełnienie kasety tonerem oraz sprawdzeniem jakości wydruku.

Po pierwsze atrakcyjna cena

Regeneracja tonera jest korzystna ze względów finansowych. Za usługę napełnienia zużytej kasety zapłacimy zdecydowanie mniej, niż decydując się na zakup oryginału lub zamiennika. Są to niemałe oszczędności, bowiem sięgające do 80% ceny nowego towaru a niekiedy nawet i 90%! Dla tych, którzy drukują bardzo dużo, jest to szansa na duże oszczędności w eksploatacji sprzętu. Dodatkowo jakość wydruku jest zadowalająca dla tych, którzy drukują teksty be grafik.

Po drugie większa wydajność tonera

Niemożliwe? A jednak! Zregenerowany toner może być bardziej wydajny niż oryginał i w większości przypadków tak właśnie jest. Dzieje się tak dlatego, ponieważ producenci oryginalnych tonerów nie wykorzystują maksymalnej pojemności kasety, wypełniając ją proszkiem jedynie w pewnej części. Zmuszają przez to klienta do częstszego zakupu produktu. W procesie regeneracji tonera, kaseta napełniana jest maksymalnie. Dzięki temu takie tonery są zdecydowanie bardziej wydajne, służąc dłużej i dbając o kieszeń użytkownika.

Po trzecie ochrona środowiska

Decydując się na regenerację tonera chronimy środowisko naturalne. W jaki sposób? Otóż poddając zużyty toner ponownemu napełnieniu, wprowadzamy go ponownie do użytku a co za tym idzie, nie produkujemy kolejnych elektrośmieci. Szacuje się bowiem, iż wyrzucony do śmieci toner, może ulegać całkowitemu rozkładowi ok. 500 lat. Dodatkowo zużyty pojemnik zawiera resztki substancji chemicznych, które mogą zaszkodzić ludzkiemu zdrowiu czy przyrodzie. Na wielkie sprawy składa się przecież szereg drobnych czynności, dzięki którym możemy wspomóc nasze środowisko.
Regenerację tonera najlepiej zlecić profesjonalnym firmom, wykwalifikowanym pod tym względem, gdyż w taki sposób mamy najlepszą jakość produktu, otrzymujemy na niego gwarancję oraz pewność, że nie zaszkodzi on naszej drukarce.

Reklama
Poprzedni artykuł7 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COV-2 w województwie podkarpackim
Następny artykułRząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się