Strona główna POLSKA I ŚWIAT Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

Rząd wprowadza ograniczenia w przemieszczaniu się

0
Reklama

Podczas dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe informacje w sprawie walki z epidemią koronawirusa w Polsce. Jednym z obostrzeń jest ograniczenie w przemieszczaniu się.


Występujący na konferencji prasowej Minister Zdrowia Łukasz Szumowski tak uzasadnia wprowadzenie nowych regulacji:
Umiarkowane ograniczenie kontaktów międzyludzkich może prowadzić tylko do przesunięcia fali zachorowań. Jeśli nie ograniczymy kontaktów do maksimum, nie ograniczymy liczby chorych, nie uratujemy ludzkich żyć. Wiem, że jest trudno, że jesteście zmęczeni, ale tym bardziej chciałbym was prosić o jeszcze większy wysiłek, o jeszcze więcej we wspólnym działaniu aby ograniczyć wirusy.
Nowe obostrzenia będą obowiązywać od dzisiaj do 11 kwietnia.Zaostrzenie regulacji ma polegać na możliwości wyjścia tylko do pracy, sklepu, spraw niezbędnych do życia. W transporcie publicznym będzie można skorzystać tylko z połowy miejsc siedzących. Zakaz zgromadzeń powyżej dwóch osób, nie tyczy się członków rodziny. Msze Święte, pogrzeby i inne uroczystości religijne będą ograniczone tylko do pięciu osób (wyłączając kapłanów, czy pracowników zakładów pogrzebowych).
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem można przeczytać na stronie rządowej.


 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułCzy warto regenerować toner do drukarki?
Następny artykułOdwołano Olimpiadę w Tokio 2020