Strona główna WIADOMOŚCI Członkowie podkomisji sejmowej ds. zdrowia na Podkarpaciu

Członkowie podkomisji sejmowej ds. zdrowia na Podkarpaciu

0
Reklama

Członkowie sejmowej Podkomisji stałej do spraw organizacji ochrony zdrowia i innowacyjności w medycynie przebywali z wizytą w Rzeszowie. W Klinicznym Szpitalu Wojewódzki Nr 1 im. F. Chopina w Rzeszowie rozmawiali m. in. o nowoczesnych systemach robotyki chirurgicznej.

Przedstawiciele podkomisji obradują na Podkarpaciu 28 i 29 czerwca. Wczoraj przebywali w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. F. Chopina, gdzie mieli okazję zobaczyć operację z użyciem robota da Vinci oraz spotkać się z kierownictwem szpitala i  zapoznać z prezentacją systemu chirurgicznego.

Reklama

W wydarzeniu uczestniczyły wojewoda podkarpacki Ewa Leniart i wicewojewoda Jolanta Sawicka.

Po zabiegu odbył się briefing prasowy, w którym wzięli m. in. udział: Maciej Miłkowski – wiceminister zdrowia, Violetta Porowska – przewodnicząca sejmowej podkomisji stałej, posłowie Teresa Pamuła i Fryderyk Kapinos oraz Janusz Ławiński – dyrektor KSW nr 1 i Paweł Wisz – kierownik Podkarpackiego Centrum Chirurgii Robotycznej.

Violetta Porowska – przewodnicząca sejmowej podkomisji stałej podkreślała, że jest to wyjątkowe posiedzenie podkomisji, która nie mogła pominąć tak ważnego ośrodka chirurgii robotycznej, jakim jest obecnie Rzeszów:

Są tu bardzo dobre praktyki, zwłaszcza te dotyczące łączenia finansowania. Wcześniej, zanim finansowanie takich operacji zostało wdrożone z budżetu państwa, tutaj na Podkarpaciu wynikła inicjatywa, by tworzyć inżynierię finansową składającą się z prywatnego budżetu pacjenta, ale także budżetu samorządu województwa podkarpackiego – powiedziała Violetta Porowska.

W kolejnym dniu wizyty w województwie podkarpackim członkowie podkomisji wezmą udział w debacie pn. „Robotyka w systemie ochrony zdrowia – nowoczesne urządzenia chirurgiczne”.

Poprzedni artykułObława na przestępcę. Uciekł z sali rozpraw
Następny artykułZatrzymano 17-latka, podejrzanego o kradzież samochodu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!