Strona główna ŁAŃCUT Czarna, Łańcut: Powstanie nowy most na Wisłoku

Czarna, Łańcut: Powstanie nowy most na Wisłoku

0
Reklama

Ruszają prace związane z budową mostu na rzece Wisłok w miejscowości Czarna k. Łańcuta. Stary most był już wysłużony i miał ograniczoną nośność. Mieszkańcy od dawna czekali na nowy. Inwestycja ma kosztować blisko 25 milionów i jest to kolejne przedsięwzięcie realizowane z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego.


Prace obejmą m.in. budowę nowego mostu oraz dojazdów do niego. Nowa przeprawa będzie miała 50 ton nośności. Po starym, ciągle użytkowanym moście, mogą się poruszać pojazdy do zaledwie 15 ton.
W uroczystym wbiciu łopaty rozpoczynającym nową inwestycję wzięli m.in. udział: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Bogdan Romaniuk, przewodniczący Sejmiku Jerzy Cypryś, podsekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju, poseł Kazimierz Gołojuch, wojewoda Ewa Leniart, a także przedstawiciele lokalnego samorządu i wykonawcy.
Wraz z mostem powstanie nowy fragment drogi wojewódzkiej nr 881 i dróg podporządkowanych na odcinku o łącznej długości około 740 m. Przebudowana i wybudowana zostanie nowa infrastruktura techniczna, odcinkowo zabezpieczone zostanie koryto rzeki Wisłok oraz rozebrany zostanie istniejący most, który podczas prac będzie pełnił funkcję objazdowego.
Nowy, kompleksowo wyposażony obiekt przeprowadzający drogę wojewódzką nr 881 przez rzekę Wisłok zostanie wyposażony w 7-metrową jezdnię i obustronne ścieżki rowerowe z możliwością ruchu pieszego, o szerokości 2,90 m. Bezpieczeństwo na moście zwiększą balustrady i bariery ochronne. Zamontowane zostanie również oświetlenie.
Inwestycję zrealizuje konsorcjum firm Banimex Sp. z o.o. i AZI-BUD Sp. z o.o. Planowany termin zakończenia prac to koniec listopada br.
źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułUrząd Marszałkowski informuje o sytuacji w szpitalach
Następny artykułMielec: Prezydent Andrzej Duda za kierownicą Melexa