Strona główna NISKO Ćwiczenia wojskowe PUMA 22

Ćwiczenia wojskowe PUMA 22

0
Reklama

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w ćwiczeniu taktycznym pk. PUMA-22. W czasie szkolenia żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty współdziałali z 2. Pułkiem Rozpoznawczym z Hrubieszowa na terenie zajętym przez przeciwnika.

Terytorialsi z Niska wraz z żołnierzami 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w dniach 24-26.05.2022 r w OSPWL Dęba Lipa realizowali zadania w ramach ćwiczenia taktyczno-specjalnego pod kryptonimem PUMA 22. W pierwszych dniach do zadań żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej należało bezpieczne wprowadzenie pododdziałów do lokalizacji, z której rozpoczęto dalsze działania operacyjne. W kolejnych dniach współdziałali z pododdziałem rozpoznawczym 2 Pułku rozpoznawczego z Hrubieszowa prowadząc wspólne działania taktyczno – specjalne.

Reklama

– Prowadzone działania w zakresie rozpoznania, mało snu, zimno, ciągła dynamika działań tylko mobilizuje Terytorialsów i wyzwala duże zaangażowanie – powiedział ppor. Łukasz Groch, dowódca ćwiczącego pododdziału z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty.

W nocy z 25 na 26 maja podkarpaccy terytorialsi wspierani przez pododdział żołnierzy z 2 Pułku Rozpoznawczego przeprowadzili skuteczne rozpoznanie terenu zajętego przez przeciwnika. Skrycie zabezpieczyli przeprawę wodną patroli rozpoznawczych na rzece San (Radomyśl nad Sanem), a następnie zmienili położenie stanowiska dowodzenia. W ramach zajęć dzienno-nocnych wojska operacyjne zostały wprowadzone do nowego rejonu.

– To dla nas ważny czas móc uczestniczyć w realizacji ćwiczeń taktycznych z wojskami. Wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności naszych żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi – powiedział płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich terytorialsów.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!