Strona główna NISKO Ćwiczenia wojskowe PUMA 22

Ćwiczenia wojskowe PUMA 22

0
Reklama

Terytorialsi z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej wzięli udział w ćwiczeniu taktycznym pk. PUMA-22. W czasie szkolenia żołnierze z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty współdziałali z 2. Pułkiem Rozpoznawczym z Hrubieszowa na terenie zajętym przez przeciwnika.

Terytorialsi z Niska wraz z żołnierzami 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w dniach 24-26.05.2022 r w OSPWL Dęba Lipa realizowali zadania w ramach ćwiczenia taktyczno-specjalnego pod kryptonimem PUMA 22. W pierwszych dniach do zadań żołnierzy z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej należało bezpieczne wprowadzenie pododdziałów do lokalizacji, z której rozpoczęto dalsze działania operacyjne. W kolejnych dniach współdziałali z pododdziałem rozpoznawczym 2 Pułku rozpoznawczego z Hrubieszowa prowadząc wspólne działania taktyczno – specjalne.

Reklama

– Prowadzone działania w zakresie rozpoznania, mało snu, zimno, ciągła dynamika działań tylko mobilizuje Terytorialsów i wyzwala duże zaangażowanie – powiedział ppor. Łukasz Groch, dowódca ćwiczącego pododdziału z 32. Batalionu Lekkiej Piechoty.

W nocy z 25 na 26 maja podkarpaccy terytorialsi wspierani przez pododdział żołnierzy z 2 Pułku Rozpoznawczego przeprowadzili skuteczne rozpoznanie terenu zajętego przez przeciwnika. Skrycie zabezpieczyli przeprawę wodną patroli rozpoznawczych na rzece San (Radomyśl nad Sanem), a następnie zmienili położenie stanowiska dowodzenia. W ramach zajęć dzienno-nocnych wojska operacyjne zostały wprowadzone do nowego rejonu.

– To dla nas ważny czas móc uczestniczyć w realizacji ćwiczeń taktycznych z wojskami. Wspólne szkolenie to doskonała okazja do sprawdzenia praktycznych umiejętności naszych żołnierzy podczas współdziałania bojowego z wojskami operacyjnymi – powiedział płk Michał Małyska, dowódca podkarpackich terytorialsów.

Reklama
Poprzedni artykułIMGW ostrzega: Silnie powieje wiatr. Zabezpieczcie rzeczy!
Następny artykułTragiczna historia miasta. Pacyfikacja Leżajska przez hitlerowców

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj