Strona główna WIADOMOŚCI Coraz więcej gmin w regionie ogranicza użycie wody

Coraz więcej gmin w regionie ogranicza użycie wody

0

Susza i upał nie sprzyjają warunkom hydrologicznym. W związku z brakiem opadów, dużym zużyciem wody bez przemyślenia, wiele gmin w całym kraju decyduje się na czasowe ograniczenie zużycia wody wodociągowej. Wśród takich miejsc znalazło się do dziś aż siedem gmin z Podkarpacia.

W gminach: Roźwienica, Łańcut, Boguchwała, Domaradz, Chorkówka, Dębowiec, Tarnowiec, Baranów Sandomierski władze wprowadziły zasady regulujące użycie wody.

Każdego roku, gdy przychodzą cieplejsze dni i braki opadów, wielu ludzi masowo zaczyna podlewać trawniki i przydomowe ogrody – powoduje to spadki ciśnienia w sieci wodociągowej i problemy w normalnym użytkowaniu wody. Stąd takie drastyczne rozwiązania, by wody wystarczyło na niezbędne potrzeby.

Prezes Łańcuckiego Zakładu Komunalnego stale monitorując sytuację apeluje: Z uwagi na trudną sytuację hydrologiczną oraz ekstremalne upały zwracamy się z prośbą do naszych odbiorców o racjonalne korzystanie z wody: nie podlewanie ogródków, nie napełnianie basenów ogrodowych, nie mycie pojazdów samochodowych.

Poprzedni artykułWielka powódź na Podkarpaciu 26-28.06.2020 [FOTO,VIDEO]
Następny artykuł39-latek jechał pijany rowerem. Był poszukiwany
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj