Strona główna WIADOMOŚCI Co dalej z Autosanem?

Co dalej z Autosanem?

0
Reklama

Ostatnie zawirowania wokół firmy Autosan nie stanowią zagrożenia dla przyszłości spółki. Takie tłumaczenie można było usłyszeć z ust prezesa zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, której integralną częścią jest sanocka spółka.
Jak pisaliśmy trzy dni temu ZOBACZ NASZ ARTYKUŁ Autosan przez niefrasobliwość swoich pracowników stracił szansę na intratny kontrakt z MONem.  Jednocześnie prezes zarządu PGZ – Błażej Wojnicz uspokoił dziennikarzy, że dzięki kolejnym zamówieniom z rynku cywilnego firma ma zapewnione zlecenia przynajmniej na najbliższe kilka miesięcy.
Słowa Wojnicza poparte są faktami. Już we wrześniu sanocka firma spodziewa się podpisania umów na dostawę kolejnych 17 autobusów. Równocześnie startuje w kolejnych przetargach, których przedmiotem jest łącznie 38 autobusów. Ponadto spółka prowadzi też produkcję wojskową, realizując kontrakty na łączną sumę ponad 4 mln zł. Dzięki współpracy z innymi podmiotami Polskiej Grupy Zbrojeniowej Autosan uczestniczy m.in. w projekcie budowy kontenerów dla Wojsk Obrony Terytorialnej oraz Mobilnych Opakowań Broni.
Faktem jest również, że w porównaniu do sytuacji z ubiegłego roku, w połowie 2017 roku Autosan odnotował przychody w wysokości 54 procent. Co dobrze rokuje na przyszłość spółki. Warto dodać, że obecnie prowadzone są badania nad modelem autobusu elektrycznego. Na ten cel w tym roku przeznaczone zostało około 1,5 mln. – „Zdajemy sobie sprawę, że to, co udało się zrobić dotychczas jest tylko początkiem całego procesu wychodzenia spółki na prostą”, zakończył Wojnicz.
Źródło: TVP, nowiny24, własne

Reklama