Strona główna GŁÓWNA Propozycja na ostatni wakacyjny weekend

Propozycja na ostatni wakacyjny weekend

0
Reklama

To miejsce odwiedza 100 tysięcy turystów w ciągu roku, przyciąga pięknem flory i znajduję się godzinę drogi od centrum województwa.

Arboretum w Bolestraszycach, bo o nim mowa, to idealne miejsce na ostatni wakacyjny weekend. Tysiące drzew, krzewów i kwiatów często zagrożonych wyginięciem, ozdabia to miejsce. 
Możemy zobaczyć tutaj kolekcje roślin wodnych, bagiennych, rzadkich i ginących w florze polskiej. Na terenie arboretum znajdziemy również ogród z roślinami biblijnymi. Uwagę turystów mogą przyciągnąć roślin z różnych stref klimatycznych w tym rośliny z basenu Morza Śródziemnego. 
Bolestraszyce to nie tylko rośliny, ale też odrestaurowane budynki pałacu, zamienione na pomieszczenia muzealne. W jednym z nich możemy oglądać wystawę ornitologiczną ” chrońmy ptaki”, a w innym wystawę motyli nocnych. Bolestraszyce to także wystawa dendrologiczna, szyszek i skamielin. Dla zainteresowanych, prowadzona jest także sprzedaż niektórych gatunków roślin, a do przyjaciół można wysłać pocztówkę zakupioną na miejscu, przedstawiającą piękno arboretum.

Reklama