Strona główna LUBACZÓW Chcieli przemycić ponad 20 tys. sztuk farmaceutyków

Chcieli przemycić ponad 20 tys. sztuk farmaceutyków

0
Reklama

Przemyt ponad 20 tys. sztuk i kilkudziesięciu opakowań farmaceutyków udaremnili funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej na polsko- ukraińskim przejściu granicznym w Budomierzu.


Funkcjonariusze KAS z Oddziału Celnego w Budomierzu skierowali do szczegółowej kontroli autokar, który wjeżdżał do Polski z Ukrainy. Podczas rewizji pojazdu wykryte zostały znaczne ilości farmaceutyków stosowanych m.in. na odtrucie i oczyszczanie organizmu. Ponad 20 tys. tabletek i kilkadziesiąt opakowań preparatów ukrytych było przed kontrolą w bocznej ścianie autokaru.

Reklama


Towar został zatrzymany do dalszego postępowania, prowadzonego przez Podkarpacki Urząd Celno- Skarbowy w Przemyślu. Na poczet kary grożącej kierowcy zabezpieczona została kwota 2 tys. złotych.

KAS przypomina
Przy przewozie leków przez granicę obowiązują określone wymogi. Jeśli leczysz się i twoja kuracja będzie trwać również w czasie wyjazdu – sprawdź, czy Twoje leki nie są zabronione w państwie, do którego jedziesz. Taką informację powinieneś uzyskać np. w ambasadzie lub na stronach rządowych danego państwa. Jeśli zażywasz leki psychotropowe lub odurzające – powinieneś uzyskać zezwolenie na ich wywóz od Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Tego rodzaju farmaceutyki mogą być objęte ograniczeniami w przywozie w państwie, do którego jedziesz.


Jeżeli zamierzasz przywieźć leki z innego państwa – możesz to zrobić, jednak w ilości do pięciu najmniejszych opakowań danego leku. Pamiętaj, że nie wolno przesyłać leków w paczkach lub listach.

Reklama
Poprzedni artykułW sobotę rusza z Rzeszowa Przebojowy Pociąg RMF FM. To najlepsza impreza tego lata
Następny artykułUkradł telefon śpiącemu mężczyźnie. Grozi mu 5 lat więzienia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!