Strona główna JAROSŁAW Chciał pojeździć cudzym autem. Odpowie też za kradzież portfela

Chciał pojeździć cudzym autem. Odpowie też za kradzież portfela

0
Reklama

Policjanci z Komisariatu w Radymnie ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o usiłowanie dokonania krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzież portfela z dokumentami i kartą bankomatową oraz usiłowanie włamania na konto poprzez przeprowadzenie elektronicznej transakcji zakupu, cudzą kartą bankomatową. Do zdarzenia doszło w Łazach początkiem października br. 20-letni mieszkaniec gminy Zarzecze usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło początkiem października br. w Łazach. Dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o włamaniu do samochodu, uszkodzeniu obudowy kolumny kierownicy i innych elementów pojazdu. Z zawiadomienia mężczyzny wynikało, że z samochodu został skradziony też portfel, w którym znajdowały się dokumenty oraz karta bankomatowa.

Reklama

Na miejsce zostali skierowani policjanci z Komisariatu w Radymnie, którzy ustalili, że audi nie posiadało widocznych uszkodzeń mogących wskazywać na włamanie. W pojeździe była wyłamana plastikowa obudowa kolumny kierownicy, część listwy przy progu oraz wycięte kable od stacyjki. Pokrzywdzony oświadczył, że z samochodu został skradziony portfel z dokumentami i kartą bankomatową. Pojazd był też cofnięty o kilka metrów.

W wyniku podjętych przez mundurowych czynności okazało się, że związek z tym zdarzeniem może mieć  20-letni mieszkaniec gminy Zarzecze. Jeszcze tego samego dnia, policjanci zatrzymali mężczyznę na jednej z posesji na terenie gminy Radymno. Podczas przeszukania, w kieszeni jego kurtki, funkcjonariusze znaleźli skradziony portfel z zawartością. Mieszkaniec gminy Zarzecze trafił do policyjnego aresztu.

Podjęte działania w tej sprawie, pozwoliły stróżom prawa na ustalenie, że 20-latek po dokonanej kradzieży chciał zapłacić skradzioną kartą w sklepie. Płatność nie została zrealizowana, ponieważ była wyłączona funkcja zbliżeniowa.

Mieszkaniec gminy Zarzecze usłyszał zarzuty usiłowania dokonania krótkotrwałego użycia pojazdu, kradzieży portfela z dokumentami oraz kartą bankomatową. Został mu także przedstawiony zarzut usiłowania włamania na konto poprzez przeprowadzenie elektronicznej transakcji zakupu, cudzą kartą bankomatową. 20-latek przyznał się do zarzucanych mu czynów. Jak wyjaśnił, chciał przejechać się audi, które zobaczył na jednej z posesji. W tym celu rozciął kable znajdujące się w stacyjce i chciał je tak połączyć, aby silnik odpalił.

O dalszym losie młodego mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Reklama
Poprzedni artykułPremiera „Medjugorje” w kinie Sokół w Nisku
Następny artykułCzeka nas wzmożony ruch pojazdów wojskowych na drogach regionu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!