Strona główna LUBACZÓW Był poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Wpadł na granicy

Był poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Wpadł na granicy

0
Reklama

Na podkarpackim odcinku granicy z Ukrainą zatrzymano Polaka poszukiwanego przez polskie oraz zagraniczne służby. Mężczyzna poszukiwany za rozboje i włamania został ujęty pomimo skrzętnie przygotowanego „nocnego planu”.

Do zdarzenia doszło 31 marca na odcinku granicy ochranianym przez mundurowych z placówki SG w Horyńcu-Zdroju. Funkcjonariusze SG patrolujący ten rejon ujawnili ślady nielegalnego przekroczenia. W wyniku współpracy ze służbą graniczną Ukrainy szybko ujęto sprawcę. Jeszcze tego samego dnia tamtejsze służby przekazały 43-letniego obywatela Polski w ręce polskiej SG.

Reklama

W trakcie czynności przeprowadzanych z mężczyzną ustalono motywy nielegalnego przekroczenia. Sprawca był poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Austriacki wymiar sprawiedliwości wydał za nim Europejki Nakaz Aresztowania, a polska prokuratura list gończy. W obu przypadkach jest podejrzany o rozboje i włamania, m.in. o próbę kradzieży bankomatu. Grozi mu do kilkunastu lat pozbawiania wolności. Jak tłumaczył, chciał dostać się na Ukrainę do byłej żony. Wiedząc, że jest poszukiwany postanowił ominąć kontrolę i przekroczyć granicę pod osłoną nocy.

Tymczasem został zatrzymany i trafił do aresztu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Poprzedni artykułJest wyrok dla matki dzieci z Izdebek
Następny artykułPowstanie nowy posterunek policji w Pysznicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!