Strona główna BRZOZÓW Jest wyrok dla matki dzieci z Izdebek

Jest wyrok dla matki dzieci z Izdebek

0
Reklama

Sąd Rejonowy w Brzozowie skazał Joannę S. na rok pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na okres próby wynoszący 5 lat. Wyrok zapadł nieprawomocnie.

Przypomnijmy, kobieta miała znęcać się psychicznie i fizycznie nad swoimi dziećmi, nad którymi miała ograniczone prawa rodzicielskie. O tragedii i patologii w rodzinie z Izdebek w gm. Nozdrzec zrobiło się głośno, gdy jesienią 2018 r. 12-letni, najstarszy syn, uciekł z domu.

Reklama

W poszukiwania włączono wiele osób, służby, psy tropiące. Po odnalezieniu dziecka na jaw wyszły fakty, iż ojciec znęcał się nad rodzeństwem. Miał bić dzieci zarówno ręką, jak i innymi przedmiotami tj. pasek, metalowa rurka. Dodatkowo ojciec miał dopuścić się obcowania płciowego z córkami, kazirodztwa.

Rodzina miała założoną Niebieską Kartę, miała być pod opieką GOPS-u, jednak dopiero po ucieczce dziecka, służby zajęły się patologiczną sytuację w tej rodzinie. Dzieci trafiły pod opiekę do domu zastępczego.

Ojciec został skazany na kilka lat więzienia. Orzeczono zakaz zbliżania się do dzieci, komunikowania oraz korespondencji na 10 lat po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności.

Matka także została pozbawiona praw rodzicielskich. Orzeczono wobec niej zakaz kontaktu z dziećmi na okres 5 lat.

Reklama
Poprzedni artykułGroźny wypadek w Woli Baranowskiej
Następny artykułBył poszukiwany przez polskie i zagraniczne służby. Wpadł na granicy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!