Strona główna #ZwiedzamyPodkarpacie Budowa kolei widokowej nad zaporą w Solinie. PKL podpisały umowę

Budowa kolei widokowej nad zaporą w Solinie. PKL podpisały umowę

0
Reklama

Jedna z najbardziej wyczekiwanych atrakcji w Bieszczadach–  gondolowa kolej widokowa nad zaporą wodną w Solinie coraz bliżej powstania. Polskie Koleje Linowe podpisały umowę z Gminą Solina na realizację inwestycji.

Podpisanie umowy między Gminą Solina, a spółką kończy etap konkursowy, przybliżając inwestora i samorząd do rozpoczęcia budowy. Kolejnym krokiem realizacji projektu jest uzyskanie pozwolenia na budowę i wyłonienie wykonawcy inwestycji.

Samorząd określił w warunkach przetargu minimalne nakłady inwestycyjne, jakie musi ponieść inwestor, na kwotę 80 mln zł.


Reklama
PKL to najstarszy i największy operator kolei i wyciągów górskich, posiadający siedem ośrodków w Tatrach i Beskidach, z których najbardziej znane to Kasprowy Wierch i Gubałówka w Zakopanem, a także Jaworzyna Krynicka w Krynicy-Zdrój.
Swoją pozycję w branży turystycznej może umacniać dzięki programowi inwestycyjnemu. Od 2017 roku spółka posiada stabilnego właściciela – Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Przedsiębiorstwo z 80-letnią tradycją to jeden z największych pracodawców na Podhalu, zatrudniający ponad 200 osób.
Według zaproponowanej rok temu koncepcji, inwestycja kolei widokowej nad zaporą w Solinie może zostać zrealizowana w 2022 roku.


Solina to jedno z bardziej znanych turystycznych miejsc w Polsce. Co roku nad zalew soliński przyjeżdża ok. 1,4 mln turystów.

Budowa zapory nad Soliną – pierwsze fotografie w kolorze [FOTO]


Niedawno pisaliśmy o powstaniu innej atrakcji w Bieszczadach. Nieopodal Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem otwarta została 34-metrowa wieża widokowa:

Nowa atrakcja w Bieszczadach. 34-metrowa wieża widokowa w Mucznem


Lubisz zwiedzać podkarpacie? Bądź na bieżąco i dziel się z nami swoimi przeżyciami z różnych miejsc naszego regionu. Dołącz do naszej społeczności: https://www.facebook.com/groups/775108869974516/

Reklama