Strona główna BIESZCZADY Dziś rusza Bieszczadzka Droga Krzyżowa

Dziś rusza Bieszczadzka Droga Krzyżowa

0
Reklama

Bieszczadzka Droga Krzyżowa odbędzie się w dniu 23.03.2024 roku (sobota) na trasie Wołosate-Przełęcz Bukowska. W przypadku sprzyjających warunków rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 9:00 na cerkwisku w Wołosatem. 

Administracja Bieszczadzkiego Parku Narodowego informuje:

Reklama

Prosimy o pozostawienie pojazdów na parkingu BdPN w Wołosatem. Parking dla uczestników będzie bezpłatny po zamieszczeniu za szybą identyfikatora, który będzie możliwy do uzyskania u funkcjonariuszy Straży Parku. 

Szlaki na terenie  Parku są drożne. Pokrywa śnieżna jest zróżnicowana, w zależności od wysokości i ekspozycji utrzymuje się w przedziale od 10 do 60 cm. Odcinki szlaków w większości bardzo błotniste, pokryte rozmokniętym śniegiem. W wielu miejscach występują oblodzenia i jest bardzo ślisko. W takich warunkach niezbędne są raczki.

Wybierając się na szlaki zachowajcie rozwagę, dostosujcie trasę do swoich możliwości oraz zapoznajcie się z aktualnym komunikatem GOPR.

Pamiętajcie, że w górach może nastąpić nagłe załamanie pogody i trzeba być przygotowanym na dodatkowe utrudnienia, a na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!