Sezon turystyczny rozpoczyna dzisiaj Bieszczadzka Kolejka Leśna. W maju i czerwcu ma kursować w każdy weekend, ale podczas majowego weekendu ciuchcia będzie przewozić turystów dwa razy dziennie.

Fundacja Bieszczadzkiej kolejki Leśnej zaplanowała na koniec kwietnia i początek maja zwiększoną liczbę kursów. Od 28 kwietnia do 6 maja na trasach: Majdan – Przysłup – Majdan i  Majdan – Balnica – Majdan. Pierwsza trasa liczy 12 kilometrów, a z Majdanu do Balnicy – 9 kilometrów. Poza kursami istnieje możliwość zorganizowania przejazdu na zamówienia dla grup.

Weekend majowy

„Weekend majowy +"Proponujemy przejazdy kolejką codziennie od 28 kwietnia do 6 maja.9:30 Majdan – Przysłup – Majdan,13:00 Majdan – Balnica – Majdan.Kończymy przygotowania. Na filmie ważna wizyta Inspektora i przegląd parowozu. Wszystko ok :)Zapraszamy!

Opublikowany przez Bieszczadzka Kolejka Leśna 25 kwietnia 2018

Na stronie Fundacji można znaleźć rozkład jazdy na cały sezon turystyczny oraz cennik: http://kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy/

Zachęcamy do zapoznania się z historią bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej powstałej pod koniec XIX w. Przez wiele lat służyła do transportu drewna. Kiedy w latach 20. XX wieku przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP, rozpoczęła przewóz ludzi. Na początku lat 90. ubiegłego stulecia ze względów ekonomicznych wyłączono ją z eksploatacji.

W 1996 roku powstała Fundacja BKL, która postanowiła utrzymać zabytkową kolejkę w ruchu i uczynić z niej atrakcję turystyczną. W ubiegłym roku wąskotorówka przewiozła 138 tys. pasażerów.

źr. Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej