Strona główna BIESZCZADY Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczyna sezon turystyczny

Bieszczadzka Kolejka Leśna rozpoczyna sezon turystyczny

0
Reklama

Sezon turystyczny rozpoczyna dzisiaj Bieszczadzka Kolejka Leśna. W maju i czerwcu ma kursować w każdy weekend, ale podczas majowego weekendu ciuchcia będzie przewozić turystów dwa razy dziennie.


Fundacja Bieszczadzkiej kolejki Leśnej zaplanowała na koniec kwietnia i początek maja zwiększoną liczbę kursów. Od 28 kwietnia do 6 maja na trasach: Majdan – Przysłup – Majdan i  Majdan – Balnica – Majdan. Pierwsza trasa liczy 12 kilometrów, a z Majdanu do Balnicy – 9 kilometrów. Poza kursami istnieje możliwość zorganizowania przejazdu na zamówienia dla grup.
https://www.facebook.com/bieszczadzkakolejkalesna/videos/490367024712809/
Na stronie Fundacji można znaleźć rozkład jazdy na cały sezon turystyczny oraz cennik: http://kolejka.bieszczady.pl/rozklad-jazdy/
Zachęcamy do zapoznania się z historią bieszczadzkiej kolejki wąskotorowej powstałej pod koniec XIX w. Przez wiele lat służyła do transportu drewna. Kiedy w latach 20. XX wieku przeszła pod zarząd lwowskiej dyrekcji PKP, rozpoczęła przewóz ludzi. Na początku lat 90. ubiegłego stulecia ze względów ekonomicznych wyłączono ją z eksploatacji.
W 1996 roku powstała Fundacja BKL, która postanowiła utrzymać zabytkową kolejkę w ruchu i uczynić z niej atrakcję turystyczną. W ubiegłym roku wąskotorówka przewiozła 138 tys. pasażerów.
źr. Fundacja Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej

Reklama
Poprzedni artykułMarihuana w torebce, farmaceutyki w bagażu, papierosy w skrytkach
Następny artykułKalwaria Pacławska: 350 lat istnienia Sanktuarium