Strona główna BIESZCZADY Bieszczadzcy GOPR-owcy mieli pełne ręce roboty

Bieszczadzcy GOPR-owcy mieli pełne ręce roboty [foto]

0
Reklama

Ratownicy GOPR Bieszczady powiadomili na Facebooku o działaniach ratunkowych w ostatnich dniach.

Podsumowanie zeszłego tygodnia:

Reklama

16.05. ratownicy ze Stacji w Ustrzykach Górnych udzielili pomocy mężczyźnie choremu na cukrzycę, który podczas wędrówki czerwonym szlakiem przez Połoninę Caryńską zasłabł i nie był w stanie kontynuować wycieczki. Po wdrożeniu stosownych medycznych czynności ratunkowych, mężczyzna został zewakuowany do Brzegów Górnych.

W tym samy czasie wpływa zgłoszenie od jednej z ratowniczek traktujące o 11-letnim chłopcu, który podczas wędrowania przez Połoninę Wetlińską kilkukrotnie wymiotuje aż nie jest w stanie kontynuować dalszej wycieczki. Do chłopca zadysponowano śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które zabiera chłopca do szpitala.

18.05. zgłoszenie traktujące o mężczyźnie, który doznał urazu stawu skokowego na szlaku żółtym z Przeł. Orłowicza do Wetliny. Po zabezpieczeniu, poszkodowany zostaje zwieziony do Wetliny i przekazany załodze Bieszczadzkie Pogotowie Ratunkowe SP ZOZ w Sanoku .

20.05. ratownicy ze Stacji w Ustrzykach Górnych udzielili pomocy mężczyźnie, który schodząc szlakiem czerwonym z Połoniny Caryńskiej do Brzegów Górnych wywrócił się i doznał urazu nogi w okolicach kostki. Po dotarciu do poszkodowanego, okazało się, że współtowarzysze prowizorycznie zabezpieczyli nogę i wyszli nieco naprzeciw ratownikom. Dalszych czynności dokonali już ratownicy.

21.05. ratownicy przebywający na szkoleniu w Bezmiechowej przyjmują zgłoszenie: „wypadek rowerzysty, który w wyniku upadku doznał urazu braku, znajduje się na zjeździe z szybowiska w Bezmiechowej”. Poszkodowany będący w logicznym kontakcie, bez utraty świadomości oraz wykonanie medycznych czynności ratunkowych zostaje przekazany załodze karetki pogotowia.

Reklama
Poprzedni artykułNasz patronat. ORLEN Tour de Pologne Amatorów w Arłamowie
Następny artykułZniszczył zaparkowane auta. Był pijany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj