Strona główna LEŻAJSK Bezpodstawnie wezwał policję. Chciał, by odwieziono jego kolegę po libacji

Bezpodstawnie wezwał policję. Chciał, by odwieziono jego kolegę po libacji

0
Reklama

58-letni mężczyzna odpowie przed sądem za zgłoszenie bezpodstawnej interwencji. Mieszkaniec powiatu leżajskiego zgłosił, że w jego domu przebywa mężczyzna, który nie chce wyjść. Na miejscu fakty przedstawiały się zupełnie inaczej. Wezwał on policjantów, aby po zakończonej libacji alkoholowej, odwieźli jego znajomego do domu.

Dziś, około godz. 1 w nocy, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Leżajsku otrzymał zgłoszenie, z którego wynikało, że mieszkaniec powiatu, potrzebuje pomocy. W jego domu maił przebywać mężczyzna, który nie chciał opuścić miejsca zamieszkania zgłaszającego.

Reklama

Na miejscu okazało się, że 58-letni zgłaszający jest pod działaniem alkoholu. Mężczyzną, który nie chciał opuścić jego domu, był jego znajomym, z którym wcześniej pił alkohol. Zgłaszający oświadczył policjantom, że wezwał ich, aby odwieźli go do domu. Dodał, że nie życzy sobie u siebie pijaków. Ze względu na stan upojenia alkoholowego znajomy zgłaszającego trafił do policyjnego aresztu.

58-letni mężczyzna odpowie przed sądem za bezpodstawną interwencję.

Policjanci przypominają, że 112, 997, 998, 999 – to numery alarmowe i każde zgłoszenie jest traktowane poważnie i wymaga podjęcia szybkich i zdecydowanych działań przez służby. Ponadto angażowanie służb do bezpodstawnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą one być w miejscu, gdzie tej pomocy rzeczywiście ktoś potrzebuje.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!