Strona główna WIADOMOŚCI Będzie przebudowa DW 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska

Będzie przebudowa DW 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska

0
Reklama

Jest to kolejna duża inwestycja realizowana przez Samorząd Województwa Podkarpackiego na naszych drogach wojewódzkich, która będzie służyła mieszkańcom i turystom – mówił wicemarszałek Piotr Pilch podczas uroczystego rozpoczęcia przebudowy drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Przeworsk – Grabownica Starzeńska na odcinku od DK 94 do Kańczugi. Zarząd województwa podczas uroczystości reprezentowała także członek zarządu Anna Huk.

W uroczystości udział wzięli także m. in.: posłowie Teresa Pamuła, Tadeusz Chrzan, starosta przeworski Bogusław Urban, burmistrz Przeworska Leszek Kisiel, wójt Przeworska Daniel Krawiec oraz wójt Gaci Grażyna Pieniążek.

Reklama

Jest to inwestycja bardzo ważna, gdyż układ wewnętrzny infrastruktury drogowej jest bardzo ważny aby poprawiało się połączenie województwa z innymi co wpłynie na polepszenie się gospodarki całego regionu – powiedziała podczas uroczystości marszałek Anna Huk.
To budowa niezmiernie ważna, gdyż sieć drogowa to krwiobieg gospodarki. Gratuluje marszałkowi oraz dyrektorowi PZDW Piotrowi Miąso, gdyż inwestycji drogowych jest coraz więcej, a to nie tylko drogi wojewódzkie, ale przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo mieszkańców tych najmniejszych miejscowość – mówił poseł na Sejm RP Tadeusz Chrzan.

Inwestycja obejmuje budowę około dwóch kilometrów nowego odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 od miejscowości Gwizdaj do Przeworska, a także na przebudowie istniejącego już czterokilometrowego odcinka drogi.

Inwestorem projektu jest Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich. Wykonawcą budowy jest konsorcjum firm: PBI Infrastruktura S.A. (Lider) oraz PBI WMB Sp. z o.o. (Partner). Całkowita wartość projektu to 38, 5 mln zł. Zakładana wartość dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego WP to niemalże 33 mln zł.

Reklama
Poprzedni artykułTrzy wypadki dziś rano w powiecie tarnobrzeskim, są poszkodowani
Następny artykułEuro 2020. Dziś Polacy zagrają z Hiszpanią mecz o wszystko

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!