Strona główna DĘBICA Będzie nowy rezonans dla szpitala w Dębicy

Będzie nowy rezonans dla szpitala w Dębicy

0
Reklama

Do Zespołu Opieki Zdrowotnej w Dębicy trafi nowy rezonans magnetyczny. Sprzęt zostanie przekazany z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

Premier Mateusz Morawiecki zdecydował o udostępnieniu z zasobów Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych na potrzeby szpitala w Dębicy rezonansu magnetycznego, który jest niezbędny dla funkcjonowania placówki – powiedziała wojewoda. – Szpital w Dębicy był mocno zaangażowany w realizację procesu leczenia pacjentów covidowych, za co bardzo serdecznie dziękuję dyrektorowi i wszystkim pracownikom – dodała Ewa Leniart.

ZOZ w Dębicy zapewnia szeroki wachlarz świadczeń zdrowotnych, w związku z tym wykonywanie badań rezonansem magnetycznym umożliwia szczegółową diagnostykę w zakresie opracowania obrazów i ich interpretacji, schorzeń i urazów czaszkowo-mózgowych, kręgosłupa, klatki piersiowej, serca, narządów jamy brzusznej, a także w różnicowaniu i diagnozowaniu chorób nowotworowych.

Reklama

Jak podkreślił poseł na Sejm RP Jan Warzecha – tego typu sprzęt, będący do tej pory w dyspozycji szpitala jest aparatem kilkunastoletnim i niewystarczającym w świetle obecnych standardów diagnostyki oraz awaryjnym, dlatego udostępnienie nowego rezonansu magnetycznego przyczyni się do podniesienia jakości usług medycznych i obrazowania.

Senator RP Zdzisław Pupa powiedział, że powiat dębicki jest jednym z większych powiatów w województwie podkarpackim i liczy około 140 tysięcy mieszkańców, dlatego decyzja o udostępnieniu nowoczesnego sprzętu do diagnostyki jest bardzo ważna dla społeczności lokalnej.

W dzisiejszej konferencji prasowej wziął również udział starosta dębicki Piotr Chęciek, który zaznaczył, że rządowa pomoc, zarówno w postaci wzmocnienia sprzętowego, jak i przekazanych do tej pory środków, np. na modernizację szpitalnego oddziału ratunkowego, jest realnym wsparciem w zaspokajaniu potrzeb dotyczących ratowania życia i zdrowia pacjentów oraz przyczyni się do wzmocnienia poziomu ochrony zdrowia w powiecie dębickim. 

– Sprzęt, który do nas trafi ma być pięć razy szybszy od tego, który aktualnie posiadamy, co ma ogromne znaczenie dla dokładnej diagnostyki – zwłaszcza w przypadku poważnych schorzeń tj. np. nowotwory – dodał dyrektor dębickiego ZOZ-u Przemysław Wojtys.

Reklama
Poprzedni artykułKolejne kilometry Via Carpatii na Podkarpaciu w budowie
Następny artykułNicki Pedersen zasili Texom Stal Rzeszów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!