Strona główna RZESZÓW 93-latka z Rzeszowa odzyskała wyłudzone oszczędności

93-latka z Rzeszowa odzyskała wyłudzone oszczędności

0
Reklama

Spośród wielu historii o oszukanych osobach, które uwierzyły przestępcom i przekazały swoje oszczędności, na szczęście zdarzają się i takie ze szczęśliwym finałem. Pozytywnie zakończyła się sprawa 93-letniej mieszkanki Rzeszowa. Dzięki kurierowi, który zorientował się, że bierze udział w przestępczym procederze, seniora odzyskała blisko 80 tysięcy złotych.

Końcem lutego br., do 93-letniej mieszkanki Rzeszowa zadzwoniła kobieta, która podała się za jej krewną. Seniorka uwierzyła w legendę o spowodowanym wypadku i w konsekwencji przekazała nieznajomemu mężczyźnie 80 tysięcy złotych i tysiąc dolarów.

Reklama

Mężczyzna, który przyjechał po odbiór przesyłki nie wiedział co przewozi. Z zawodu jest kurierem i codziennie dostarcza paczki dla różnych osób. Tak było i w tym przypadku. 40-latek otrzymał telefoniczne zlecenie od anonimowego klienta. Miał pojechać pod wskazany adres w Rzeszowie, odebrać paczkę i zostawić ją w jednym z miast na Śląsku. Za usługę otrzymał 1500 złotych. Pieniądze były dołączone do paczki odebranej od seniorki.

W trakcie przejazdu, z 40-latkem skontaktował się zleceniodawca z zapytaniem, czy wszystko jest w porządku. Polecił też, aby otworzył paczkę i przeliczył zawartość. Gdy kurier otworzył ją, zauważył pliki pieniędzy związane gumkami. Mężczyzna pomyślał, że może brać udział w nielegalnym procederze. Postanowił, że nie dostarczy tej przesyłki i wróci do Rzeszowa. Po kilku dniach przyszedł na komendę i opowiedział o swoich przypuszczeniach. 40-latek został przesłuchany w charakterze świadka.

Po zakończonym postępowaniu, seniorka odzyskała swoje oszczędności. Początkiem lipca, kobieta odebrała pieniądze z rąk rzeszowskich policjantów.

Poprzedni artykułIdąc na służbę, zatrzymał poszukiwanego listami gończymi
Następny artykułPodkarpacie dostanie środki na remont i odbudowę zabytków

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!