Strona główna JAROSŁAW 76-latek stracił oszczędności. Oszukano go przy zakupie ekogroszku

76-latek stracił oszczędności. Oszukano go przy zakupie ekogroszku

0
Reklama

Ponad 3 tys. złotych stracił 76-letni mieszkaniec gminy Jarosław, który za pośrednictwem strony internetowej zamówił 2 tony ekogroszku, po atrakcyjnej cenie. Po dokonanym przelewie na wskazane konto, kontakt ze sprzedającym się urwał. Policjanci apelują o większą rozwagę przy tego typu transakcjach.

Wczoraj, do jarosławskiej komendy zgłosił się 76-letni mieszkaniec gminy Jarosław, który zawiadomił, że padł ofiarą oszustwa przy zakupie ekogroszku.

Reklama

Z relacji mężczyzny wynikało, że na stronie internetowej jednego ze sklepów, znalazł atrakcyjną ofertę sprzedaży węgla kamiennego typu ekogroszek. Za zamówiony towar zapłacił przelewem na wskazane konto bankowe, kwotę ponad 3 tys. zł. Następnego dnia po dokonanej transakcji, na adres mailowy otrzymał informację o braku towaru. 76-latek został także poinformowany, że zamówienie zostało anulowane i w przeciągu pięciu dni otrzyma zwrot środków na swoje konto. Pomimo oczekiwania pieniądze nie zostały zwrócone, nie udało mu się także skontaktować z przedstawicielami sklepu internetowego. Wówczas zrozumiał, że został oszukany i sprawę zgłosił na Policję.  

Policja apeluje o rozsądne zakupy w sieci. Zachowajmy dużą ostrożność przy korzystaniu z tego rodzaju ofert oraz stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Sprawdzajmy wiarygodność sprzedawcy i firmy, którą reprezentuje. Uważajmy na tzw. „super okazje” i „promocje”, które mogą się okazać kolejnym chwytem oszustów. Sprawdzajmy opinie o sprzedawcach. Pamiętajmy, ze zapłatę za towar możemy dokonać również bezpośrednio podczas jego odbioru, szczególnie jeśli dokonujemy zakupu na wysoką kwotę.

Poprzedni artykułW Rudniku n. Sanem wybudują nowy komisariat
Następny artykułEuropejskie Dni Archeologii. Sprawdź, jakie wydarzenia odbędą się w ten weekend na Podkarpaciu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!