Strona główna SANOK 75-letni kierowca stanie przed sądem. Miał 1,5 promila

75-letni kierowca stanie przed sądem. Miał 1,5 promila

0
Reklama

Policjanci podejmowali interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy fiata, który na ulicy Krakowskiej w Sanoku najechał na znak drogowy. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz 75-latek za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj po godzinie 22, policjanci drogówki jadąc ulicą Krakowską w Sanoku zauważyli pojazd marki Fiat, którego kierujący najechał na znak drogowy. Funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny. Mundurowi sprawdzili stan jego trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie 75-letniego mieszkańca powiatu sanockiego.

Reklama

Mężczyźnie zostały zatrzymane uprawnienia do kierowania, natomiast pojazd, którym się poruszał odholowano. 75-latek za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Reklama
Poprzedni artykułGroźne zderzenie autobusu z rowerzystką w Jarosławiu
Następny artykułŚmiertelne potrącenie pieszej w Majdanie Królewskim