Strona główna TARNOBRZEG 62-latka nie dała się oszukać. W porę zaalarmowała policję

62-latka nie dała się oszukać. W porę zaalarmowała policję

0
Reklama

Oszuści nie próżnują i wykorzystują każdą nadarzającą się okazję do tego, aby wyłudzić od nas pieniądze. Często modyfikują metody swojego działania po to, by uśpić czujność rozmówcy. Wczoraj, do jednej z aptek w Gorzycach, zadzwonili dwaj mężczyźni i podali się za funkcjonariuszy Policji. Przekonywali kobietę, że jej oszczędności są zagrożone i nalegali, by zalogowała się na swoim internetowym koncie bankowym. 62-latka nie dała się zwieść oszustom i o całym zdarzeniu zaalarmowała policjantów.

Wczoraj po godz. 13, na telefon stacjonarny jednej z aptek w Gorzycach, zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się za funkcjonariusza Policji. Fałszywy policjant poinformował kobietę, że na jej dane został złożony wniosek o przyznanie kredytu. Rozmówca informował zaskoczoną aptekarkę, że wyciekły jej dane z banku i poprosił ją o zalogowanie się do jej konta bankowego. Po chwili do rozmowy włączył się inny mężczyzna, który także podał się za policjanta. Potwierdził tożsamość pierwszego mężczyzny i poinformował kobietę o wycieku danych umożliwiających dostęp do jej elektronicznej bankowości, a tym samym utraty pieniędzy. 62-latka nie dała się zwieść oszustom i o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów.

Reklama

Policjanci apelują do wszystkich, aby nie dali się zwieść oszustom. Przypominamy, że funkcjonariusze Policji nigdy nie dzwonią i nie żądają informacji dotyczących loginów, haseł czy danych o przepływie środków pieniężnych. Nie należy nigdy takich danych przekazywać osobom trzecim. Za każdym razem, kiedy prowadzona rozmowa wzbudzi wątpliwości, należy ją zakończyć, a o zaistniałej sytuacji powiadomić dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu 47 825 33 10.

Należy również pamiętać, że oszuści cały czas modyfikują metody działania, dlatego trzeba kierować się ostrożnością i ograniczonym zaufaniem.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Widełce. Nie żyje 79-latka
Następny artykuł15-latka zaatakowana na ulicy i pogryziona przez psy. Właściciel odpowie karnie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj