Strona główna JAROSŁAW 50-latek z Radymna z dozorem policyjnym za znęcanie nad rodziną

50-latek z Radymna z dozorem policyjnym za znęcanie nad rodziną

0
Reklama

50-letni mieszkaniec gminy Radymno usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną oraz dziećmi, naruszenia sądowego nakazu zbliżania się i kontaktowania z najbliższymi, oraz nakazu opuszczenia zajmowanego lokalu. Mężczyzna od dłuższego czasu stosował przemoc wobec swojej rodziny. Prokurator zastosował wobec agresora policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju. Przemoc domowa jest przestępstwem ściąganym z urzędu, a za taki czyn może grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu, policjanci z komisariatu w Radymnie zostali wezwani na interwencje związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie zamieszkującen na terenie gminy Radymno, doszło do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna był agresywny wobec swojej żony i dlatego mundurowi zakończyli interwencję zatrzymaniem agresora w policyjnym areszcie. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy mężczyzny wobec żony i dzieci, została wdrożona procedura Niebieskiej Karty. Po wytrzeźwieniu 50-latek usłyszał zarzuty za znęcanie się nad rodziną.

Reklama

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 50-latek w 2001r. był skazany prawomocnym wyrokiem sądu za znęcanie się nad żoną i dziećmi. Wobec mężczyzny zostały zastosowane środki karne w postaci zakazu zbliżania się do najbliższych, zakazu kontaktowania się z nimi oraz nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi na okres 5 lat. 50-latek pomimo obowiązujących zakazów zamieszkiwał z rodziną, za ich zgodą.  

Aby skutecznie przeciwstawić się agresji mężczyzny wobec ofiar przemocy, mundurowi skorzystali z ustawy antyprzemocowej. Zebrane w tej sprawie informacje jednoznacznie wskazywały na konieczność odizolowania 50-letniego mężczyzny od rodziny. Funkcjonariusze wydali mężczyźnie natychmiastowy nakaz opuszczenia lokalu i zakaz zbliżania się do niego i jego bezpośredniego otoczenia.

Pomimo wydanego przez policjantów nakazu i zakazu, agresor jeszcze tego samego dnia wrócił do domu i wszczął awanturę domową. Po interwencji policjantów został zatrzymany w policyjnej celi.

50-latkek usłyszał dodatkowe zarzuty niezastosowania się do orzeczonego wyrokiem sądu nakazu opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi, zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi oraz zakazu zbliżania się do wymienionych osób na okres 5 lat. Wobec mężczyzny Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu zastosowała dozór policyjny oraz zakaz opuszczania kraju.

O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Poprzedni artykułŻycie starszej kobiety było zagrożone
Następny artykułPolregio uruchamia wakacyjne pociągi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!