Strona główna STRZYŻÓW Życie starszej kobiety było zagrożone

Życie starszej kobiety było zagrożone

0
karetka
Reklama

Dzielnicowy ze strzyżowskiej komendy udzielił pomocy kobiecie, która przewróciła się i leżała na przejściu dla pieszych. Szybkie działanie funkcjonariusza pomogło uratować życie 83-letniej mieszkanki Strzyżowa. Kobieta trafiła do szpitala.

Ratowanie życia i zdrowia jest priorytetem w codziennej służbie każdego policjanta. St. sierż. Sebastian Lasota jest dzielnicowym w Komendzie Powiatowej Policji w Strzyżowie. To policjant z dużą empatią i otwartym sercem na problemy drugiego człowieka.

Reklama

We wtorek, st. sierż. Sebastian Lasota podczas obchodu swojego rejonu służbowego zauważył leżącą na przejściu dla pieszych starszą kobietę, której pomocy udzielały dwie inne osoby. Kobieta miała widoczne otarcie naskórka na nosie, co mogło świadczyć, że uderzyła twarzą w betonowe podłoże. Była też ospała, nie miała siły, by wstać. Dzielnicowy natychmiast wezwał Zespół Ratownictwa Medycznego i monitorował czynności życiowe 83-letniej mieszkanki Strzyżowa.

Kontakt z kobieta był utrudniony, gdyż miała chwilowe utraty przytomności. Z informacji uzyskanych od świadków zdarzenia wynikało, że kobieta chciała zejść z przejścia dla pieszych, potknęła się o betonowy krawężnik i uderzyła w niego głową. Po przybyciu karetki pogotowia i zaopatrzeniu medycznym, seniorka trafiła do szpitala.

Szybkie działania dzielnicowego i udzielona pomoc przedmedyczna, przyczyniły się do uratowania kobiety.

Poprzedni artykuł73-latek nagle zasłabł. Natychmiast wezwano pomoc
Następny artykuł50-latek z Radymna z dozorem policyjnym za znęcanie nad rodziną

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!