Strona główna NISKO 48-latek z dozorem policyjnym za znęcanie nad rodziną

48-latek z dozorem policyjnym za znęcanie nad rodziną

0
Reklama

Mieszkańcowi powiatu krzeszowskiego postawiono zarzut znęcania się nad rodziną. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Przypominamy, że przemoc jest przestępstwem ściganym urzędu – jeśli widzisz że ktoś z otoczenia doświadcza przemocy – reaguj, powiadom służby.

W miniony poniedziałek przed godz. 15 policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego zostali zadysponowani do przeprowadzenia interwencji domowej zgłoszonej na terenie gminy Krzeszów. Na miejscu mundurowi ustalili, że 48-latek wszczął awanturę w miejscu zamieszkania, a w toku czynności okazało się, że mężczyzna ma niebieską kartę sporządzoną wskutek znęcania się nad rodziną. Pomimo że mieszkaniec gminy Krzeszów uciekł z domu przed przybyciem funkcjonariuszy został wkrótce przez nich zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Reklama

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 48-latkowi zarzutów dotyczących znęcania się nad żoną. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec męzczyzny środków zapobiegawczych w postaci policyjnego dozoru zobowiązując go do stawiennictwa w wyznaczone dni w jednostce Policji, nakazu natychmiastowego opuszczenia mieszkania oraz zakazu zbliżania sie do pokrzywdzonej. Za to przestępstwo grozi mężczyźnie kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują – jeżeli wiesz, że komuś z otoczenia dzieje się krzywda nie czekaj – powiadom służby. Przemoc w rodzinie nie jest prywatną sprawą –  to przestępstwo ściganie z urzędu.

Poprzedni artykułW Bieszczadzkiej Straży Granicznej mamy nowych chorążych
Następny artykuł17-latek odpowie za posiadanie środków odurzających

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!