Strona główna RZESZÓW 228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

228. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

0
Reklama

Na rzeszowskim Rynku, pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki przedstawiciele władz administracyjnych i samorządowych oraz służb mundurowych złożyli wieńce i kwiaty. W ten sposób uczczono obchody 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.


Uroczystości rozpoczęła Msza Św. w Kościele Farnym w Rzeszowie. Następnie uczestnicy, w asyście kompanii honorowej 21 Brygady Strzelców Podhalańskich i pocztów sztandarowych, przemaszerowali pod pomnik gen. Tadeusza Kościuszki, gdzie odczytano preambułę Konstytucji 3 Maja, odegrano hymn i podniesiono flagę na maszt.
Gromadzimy się dziś na rzeszowskim rynku by wspólnie świętować 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja – aktu prawnego, który wprowadził nasz kraj do grona nowoczesnych państw. Państw dążących do suwerenności, niezależności i prawa do samodecydowania (…)  Dzisiaj mamy wielką szansę, którą możemy wykorzystać tylko poprzez twórczą pracę. Każdy z nas ma prawo czuć się współgospodarzem swego kraju, ale jest też za niego współodpowiedzialny. Dlatego tak potrzeba nam współdziałania  – podkreśliła wojewoda podkarpacki Ewa Leniart.
Po oficjalnych wystąpieniach odbył się Apel Pamięci oraz złożono kwiaty pod pomnikiem gen. Tadeusza Kościuszki na rzeszowskim Rynku. Uroczystości zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego i defilada.
źr. PUW Rzeszów
 

Reklama
Poprzedni artykuł2 maja: Dziś Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
Następny artykułUwaga kierowcy! Utrudnienia w ruchu na DW 993