Strona główna KROSNO 19-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a później zgłosił się po odbiór samochodu

19-latek uciekł z miejsca zdarzenia, a później zgłosił się po odbiór samochodu

0
Reklama

19-latek wjechał samochodem do rowu, jednak w obawie przed konsekwencjami swojego zachowania, oddalił się z miejsca zdarzenia. Kilka godzin później zgłosił się na komendę, bo chciał odebrać odholowany pojazd. Okazało się, że młody mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

W niedzielę około godz. 6.15, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące kolizji przy ul. Łukasiewicza w Zręcinie. Przybyli na miejsce policjanci zauważyli znajdującego się w przydrożnym rowie peugeota. We wnętrzu pojazdu nie było żadnych osób, gdyż kierujący wraz z pasażerem, oddalili się przed przybyciem służb.

Reklama

Pomimo sprawdzenia pobliskiego rejonu oraz sąsiadujących miejscowości, nie napotkano uczestników zdarzenia drogowego ze Zręcina. Pracujący na miejscu policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny pojazdu, zabezpieczając m.in. pozostawiony w jego wnętrzu telefon komórkowy.

Ustalenie osoby, która w chwili zdarzenia siedziała za kierownicą peugeota było tylko kwestią czasu. 6 godzin później, do budynku krośnieńskiej komendy zgłosił się 19-latek, który twierdził, że z niewiadomych mu przyczyn jego samochód został odholowany. Mężczyzna zaprzeczał, by uczestniczył w jakiejkolwiek kolizji, kilkukrotnie zmieniając wersję przedstawianych przez siebie wydarzeń.

Wygląd mężczyzny odpowiadał jednak rysopisowi kierującego, który ustalili pracujący na miejscu porannego zdarzenia policjanci. Niedługo później, 19-latek przyznał się, że to właśnie on w chwili kolizji siedział za kierownicą peugeota, którym podróżował w towarzystwie swojego kolegi. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, jednak chcąc uniknąć konsekwencji swojego zachowania, razem z pasażerem oddalili się z miejsca kolizji.

Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkohol w organizmie 19-latka. Ponadto okazało się, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Młody mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie. Trwa wyjaśnianie szczegółowych okoliczności tego zdarzenia.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!