Strona główna POLSKA I ŚWIAT Korytarz życia – Bądź bohaterem, uratuj komuś życie

Korytarz życia – Bądź bohaterem, uratuj komuś życie

0
Reklama

Korytarz życia, czyli pas ruchu dla pojazdów uprzywilejowanych. Każdy powinien o nim pamiętać i w razie potrzeby taki korytarz życia tworzyć.

Tworząc korytarz życia, pomożesz uratować komuś życie. Jeśli dochodzi do wypadku, często pasażerowie zniszczonych pojazdów potrzebują natychmiastowej pomocy, wtedy liczy się każda sekunda. Służby powiadomione o wypadku wysyłają określone jednostki na miejsce, jednak jak to często bywa, zwłaszcza na autostradach i drogach ekspresowych tworzą się ogromne korki.
Gdy zatrzymujesz się na drodze w korku spowodowanym wypadkiem, lub gdy usłyszysz nadjeżdżający pojazd uprzywilejowany, natychmiast zjedz na pobocze pozostawiając jak największy pas drogi wolny, jeśli sytuacja wydarzy się na drodze dwupasmowej samochody z prawego pasa zjeżdżają na pas awaryjny lub jak najbliższej prawej krawędzi drogi, pojazdy z lewej zjeżdżają do lewej strony tworząc tzw. korytarz życia.
Według Komendy Głównej Policji w 2017 roku doszło do 32 705 wypadków w których zginęło 2810 osób, być może dzięki korytarzowi życia, te statystyki byłyby mniejsze.

Reklama
Poprzedni artykułLeżajsk: Most w Rzuchowie oddany do użytkowania
Następny artykułŁańcut: Niezwykłe odkrycie w Muzeum-Zamek podczas prac remontowych