W Muzeum-Zamku w Łańcucie trwa realizacja projektu pn. „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych w budynku Zamku oraz zabytkowym Parku Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II, III, IV, VII)”.  Podczas prac remontowych wschodniej części fortyfikacji odnaleziono najprawdopodobniej pozostałość po kawalierze.

Kawaliera to niewielka wieżyczka będąca elementem muru obronnego. Znajdowała się w narożniku czoła bastionu i służyła jako strzelnica.

Opublikowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie Czwartek, 23 sierpnia 2018

Realizowane zadania w tym planie remontowym potrwają do końca 2019 r. Łączny budżet projektu wynosi 41. 281 758,49 zł. W jego ramach realizowane są  m.in.: uporządkowanie gospodarki wodnościekowej, dziedzińce wewnętrzne, elewację wraz ze stolarką okienną i drzwiową, fortyfikacje, małą architekturę w Parku, alejki, ogrodzenie wraz z bramami, wykonanie monitoringu i wi-fi oraz odtworzenie historycznych Łaźni Rzymskich. W zakres projektu wchodzą roboty: elektryczne, teletechniczne, sanitarne, konstrukcyjne, izolacyjne i drogowe.
Łączny budżet projektu wynosi 41. 281 758,49 zł

Muzeum-Zamek w Łańcucie podaje, że niedługo poinformuje o kolejnych znaleziskach. Zachęcamy do odwiedzania strony Muzeum-Zamku na portalu Facebook, prowadzona jest tam relacja na bieżąco z prac remontowo-konserwatorskich.

Na terenie naszego Zespołu Pałacowo-Parkowego trwają prace remontowo-konserwatorskie i budowlane alejek. To duże…

Opublikowany przez Muzeum-Zamek w Łańcucie Wtorek, 21 sierpnia 2018