Strona główna ŁAŃCUT Łańcut: Niezwykłe odkrycie w Muzeum-Zamek podczas prac remontowych

Łańcut: Niezwykłe odkrycie w Muzeum-Zamek podczas prac remontowych

0
Reklama

W Muzeum-Zamku w Łańcucie trwa realizacja projektu pn. „Ochrona i rozwój dziedzictwa kulturowego dawnej Ordynacji Łańcuckiej poprzez prace remontowo-konserwatorskie oraz wykreowanie nowych przestrzeni ekspozycyjnych w budynku Zamku oraz zabytkowym Parku Muzeum-Zamku w Łańcucie (OR-KA II, III, IV, VII)”.  Podczas prac remontowych wschodniej części fortyfikacji odnaleziono najprawdopodobniej pozostałość po kawalierze.


Kawaliera to niewielka wieżyczka będąca elementem muru obronnego. Znajdowała się w narożniku czoła bastionu i służyła jako strzelnica.
https://www.facebook.com/mzlancut/photos/pcb.1768202459960419/1768200776627254/?type=3&theater
Realizowane zadania w tym planie remontowym potrwają do końca 2019 r. Łączny budżet projektu wynosi 41. 281 758,49 zł. W jego ramach realizowane są  m.in.: uporządkowanie gospodarki wodnościekowej, dziedzińce wewnętrzne, elewację wraz ze stolarką okienną i drzwiową, fortyfikacje, małą architekturę w Parku, alejki, ogrodzenie wraz z bramami, wykonanie monitoringu i wi-fi oraz odtworzenie historycznych Łaźni Rzymskich. W zakres projektu wchodzą roboty: elektryczne, teletechniczne, sanitarne, konstrukcyjne, izolacyjne i drogowe.
Łączny budżet projektu wynosi 41. 281 758,49 zł
Muzeum-Zamek w Łańcucie podaje, że niedługo poinformuje o kolejnych znaleziskach. Zachęcamy do odwiedzania strony Muzeum-Zamku na portalu Facebook, prowadzona jest tam relacja na bieżąco z prac remontowo-konserwatorskich.

Reklama
Poprzedni artykułKorytarz życia – Bądź bohaterem, uratuj komuś życie
Następny artykułJarosław: Doroczny Jarmark Jarosławski dobiega końca