Strona główna DĘBICA Osada Słowiańska w Stobiernej k. Dębicy

Osada Słowiańska w Stobiernej k. Dębicy

0
Reklama

Kolejny ciekawy obiekt na Podkarpaciu, który ma przypominać o naszej historii. Tym razem przenoszący nas w czasy średniowiecza: Osada Słowiańska w Stobiernej k. Dębicy.


Osada Słowiańska w Stobiernej k. Dębicy to miejsce, gdzie możemy zobaczyć, jak żyli średniowieczni mieszkańcy ziem Polski, czyli właśnie Słowianie. Obiekt jest nietypowy ze względu na to, że tutaj każdego „eksponatu” można dotykać, można przymierzać średniowieczne zbroje i hełmy, postrzelać z łuku, wejść wszędzie i zapytać każdą z osób pracujących na terenie obiektu o wiele ciekawostek z życia Słowian. Zapewne mało znane, unikalne miejsce na mapie Podkarpacia. Z pewnością warte odwiedzenia!Pomysł stworzenia skansenu słowiańskiego w Stobiernej powstał w głowie założyciela już w 2007 roku. Idea ta trafiła na żyzny grunt w Gminie Dębica, gdzie wójt – Stanisław Rokosz – zdecydował sie na realizację tego przedsięwzięcia.
Do 2012 roku gród w Stobiernej został wybudowany i oddany w dzierżawę pomysłodawcy – Ziemowitowi, który prowadzi obiekt do dziś.Aby więcej dowiedzieć się o działalności Osady przez poprzednie lata, posłuchaj wypowiedzi ludzi, którzy ją tworzą:

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułLudzkie szczątki odnalezione w czasie budowy w Jaśle
Następny artykułNiemcy protestują przeciwko restrykcjom swojego rządu