Strona główna DĘBICA Przekazała oszustom pieniądze w worku

Przekazała oszustom pieniądze w worku

0
Reklama

W sobotę nad ranem, do dębickiej jednostki policji wpłynęło zgłoszenie od mieszkanki Dębicy, o oszustwie na policjanta. Przestępcy zadzwonili na telefon stacjonarny kobiety i podając się za córkę, poprosili o pomoc w uniknięciu odpowiedzialności za rzekomo spowodowany wypadek.  W tym przypadku próba wyłudzenia pieniędzy okazała się skuteczna.

Do 78-letniej kobiety  zadzwoniła „córka”, która poinformowała, że potrąciła ciężarną kobietę i potrzebne są pieniądze, aby jej pomóc. W trakcie rozmowy włączył się fałszywy policjant i poinformował seniorkę, że na kaucję potrzebne jest 60 tysięcy dolarów. Gdy usłyszał, że kobieta nie ma takiej kwoty w domu, polecił przygotować do przekazania wszystkie oszczędności jakie posiada. Oszust nie dał starszej pani ani na chwili możliwości na zakończenie rozmowy telefonicznej. Następnie kazał kobiecie podać swój adres zamieszkania, gdyż w jej domu pojawi się „adwokat” i weźmie pieniądze na kaucję.

Reklama

Po niespełna godzinie, do kobiety przyszedł mężczyzna, przedstawił się jako adwokat i kobieta oddała mu swoje oszczędności, które zapakowała w reklamówke, było w niej okolo 20 tysięcy złotych. Seniorka natychmiast po przekazaniu pieniędzy zadzwoniła do córki lecz nie udało się jej połączyć. Następnie poinformowała policję o zaistniałym zdarzeniu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!