Strona główna KOLBUSZOWA Został oszukany podczas zakupu kilku ton cukru

Został oszukany podczas zakupu kilku ton cukru

0
Reklama

Kilka tysięcy złotych stracił mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który znalazł w Internecie ogłoszenie z bardzo korzystną ofertą sprzedaży cukru. Skuszony atrakcyjną ceną towaru złożył zamówienie na kilka ton cukru i przelał część pieniędzy za towar, który miał być wkrótce dostarczony. Kiedy cukier nie dojechał, a kontakt ze sprzedawcą się urwał, mężczyzna zweryfikował dane dotyczące hurtowni, dzwoniąc pod numer kontaktowy ze strony internetowej firmy. Wówczas okazało się, że prawdopodobnie został oszukany.

W ubiegłym tygodniu do kolbuszowskiej jednostki zgłosił się mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego, który złożył zawiadomienie o oszustwie podczas zakupu cukru. Mężczyzna powiadomił, że znalazł na popularnym portalu ogłoszeniowym w Internecie ogłoszenie o sprzedaży cukru.

Reklama

Zainteresowany niską ceną towaru nawiązał kontakt ze sprzedawcą i złożył zamówienie na kilka ton. Otrzymał również e-mailem dokumenty potwierdzające, że cukier zakupił w hurtowni spożywczej. Pieniądze przelał na wskazane w e-mailu konto. Kiedy towar nie dojechał, a pokrzywdzony nie mógł dodzwonić się do sprzedawcy poszukał w Internecie informacji na temat hurtowni. Mężczyzna zadzwonił na podany na oficjalnej stronie firmy numer telefonu, gdzie uzyskał informację, że ktoś podszywa się pod tę firmę i w ten sposób oszukuje innych ludzi. Mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego stracił w ten sposób kilka tysięcy złotych.

W sprawie prowadzone jest postępowanie.

Policjanci przypominają, że oferowanie artykułów w bardzo niskich cenach jest jedną z metod bardzo często stosowanych przez oszustów internetowych. Pamiętajmy, aby w tego typu sytuacjach zachować szczególną czujność i ostrożność.

Reklama
Poprzedni artykuł17-latek uciekał przed policją skradzionym autem
Następny artykuł12-latki odpowiedzą za kradzież ubrań

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!