Strona główna RZESZÓW Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

Żołnierze 21 Brygady Strzelców Podhalańskich

0
Reklama

21 Brygada Strzelców Podhalańskich ma nowego dowódcę, został nim płk. Tadeusz Nastarowicz. Przekazanie obowiązków dowódcy odbyło się podczas uroczystego apelu, we wtorek, 6 grudnia na terenie 21. Batalionu Dowodzenia w Rzeszowie. Udział w wydarzeniu wziął członek zarządu Stanisław Kruczek.

Obowiązki dowódcy 21 Brygady Strzelców Podhalańskich na ręce płk. Tadeusza Nastarowicza, który 1 grudnia 2022 roku został wyznaczony na nowego dowódcę Podhalańczyków, przekazał płk. Robert Bereja. Głównym punktem ceremonii było przekazanie sztandaru 21 Brygady Strzelców Podhalańskich – symbolu sławy wojennej, honoru i męstwa oraz ciupagi podhalańskiej.

Reklama

Członek Zarządu Stanisław Kruczek, w imieniu marszałka Władysława Ortyla, wręczył nowemu dowódcy list gratulacyjny:

W imieniu własnym, Zarządu Województwa Podkarpackiego oraz mieszkańców naszego regionu, składam serdeczne gratulacje. Nominacja jest wyrazem zaufania i potwierdzeniem Pana kompetencji, talentów, wysokich kwalifikacji oraz profesjonalizmu. To również docenienie i uhonorowanie dotychczasowych osiągnięć oraz oddanej i rzetelnej służby na rzecz polskiej armii. Powołanie na dowódcę 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, to wielki zaszczyt, ale również odpowiedzialność, szczególnie w czasie tak wielu wyzwań dla naszego województwa i Ojczyzny, które niesie ze sobą wojna za naszą wschodnią granicą. Wierzę, że Pana doświadczenie oraz żołnierska odpowiedzialność pozwolą z sukcesem realizować wytyczone na ten trudny czas obowiązki – pisał marszałek Ortyl.

Uroczystość odbyła się w obecności gen. bryg. Dariusza Lewandowskiego, zastępcy dowódcy 18 Dywizji Zmechanizowanej oraz gości, w tym przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, duchowieństwa, przedstawicieli instytucji wojskowych i cywilnych, kombatantów, a także żołnierzy i pracowników 21 BSP.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!