Strona główna SANOK Zniszczony przystanek. Młodzi sprawcy zatrzymani

Zniszczony przystanek. Młodzi sprawcy zatrzymani

0
Reklama

Dzięki skutecznej interwencji policjantów, odpowiedzialności karnej nie uniknie dwóch mężczyzn podejrzanych o zniszczenie wiaty przystankowej w Sanoku. 18 i 22-letni mieszkańcy powiatu sanockiego zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Młodszy dodatkowo odpowie za znieważenie i zmuszanie funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych.

We wtorek po godz. 20, dyżurny sanockiej komendy został powiadomiony, że dwóch młodych mężczyzn wybija szyby wiaty przystankowej  w Sanoku. Na miejsce natychmiast pojechał policyjny patrol. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych o ten czyn. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu sanockiego w wieku 18 i 22 lat. Kiedy mundurowi wykonywali swoje czynności, 18-latek używając słów wulgarnych i obelżywych znieważył interweniujących funkcjonariuszy. Poprzez groźby karalne chciał zmusić policjantów do odstąpienia od podjętych czynności służbowych.

Mężczyźni w chwili zatrzymania byli pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało, że 22-latek miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, natomiast młodszy z mężczyzn nie poddał się badaniu na stan trzeźwości. Obaj zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie do czasu wytrzeźwienia i złożenia wyjaśnień.  

Reklama

Wartość strat oszacowano na kwotę blisko 3000 złotych.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty zniszczenia mienia. Dodatkowo 18-latkowi zostały przedstawione zarzuty znieważenia i zmuszania funkcjonariuszy do odstąpienia od czynności służbowych. Podejrzani przyznali się do zarzucanych czynów i złożyli wniosek o dobrowolne poddanie się karze.

Za przestępstwo zniszczenia mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

Poprzedni artykułStartuje 30. Rajd Rzeszowski. Będą spore utrudnienia w ruchu
Następny artykułUkradli puszkę na wolne datki. Wcześniej też kradli i spalili stodołę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!