Strona główna ŁAŃCUT Zniknie jedyna w regionie psychiatria dla dzieci? Wojewoda mówi „nie”

Zniknie jedyna w regionie psychiatria dla dzieci? Wojewoda mówi „nie”

0
Reklama

Od 1 stycznia nowego roku Centrum Medyczne w Łańcucie zapowiedziało zawieszenie działalności jedynego w regionie oddziału psychiatrii dla dzieci i młodzieży. Powodem zaprzestania przyjmowania nowych pacjentów są braki kadrowe. W ostatnim czasie wypowiedzenie złożył jeden z dwóch pracujących tam lekarzy. Ze względu na przeładowanie i brak lekarzy, łańcucki szpital świadczący jako jedyny w regionie w zakresie psychiatrii dziecięcej, musi się zamknąć.

Sprzeciw wobec decyzji CM złożyła wojewoda podkarpacki. Ze względu na fakt, iż łańcucki szpital jest jedynym w województwie leczącym psychiatrycznie dzieci i młodzież, a kolejne oddalone są o kilkaset kilometrów- Kraków, Lublin, zamknięcie oddziału wpłynęłoby na pogorszenie stanu psychicznego dzieci i młodzieży.

Reklama

Dyrektor szpitala w Łańcucie oraz starosta łańcucki zobligowali się, by pozyskać personel medyczny niezbędny do pracy na oddziale. Do tego czasu ustalono, że w ramach Oddziału Chorób Dzieci z Pododdziałem Pulmonologii Dziecięcej Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Św. Ojca Pio w Przemyślu zostaną wydzielone łóżka dedykowane pacjentom wymagającym zdiagnozowania, z możliwością kilkudniowej hospitalizacji.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!