Strona główna MIELEC Znęcał się nad konkubiną i jej córką. Dostał dozór i zakaz zbliżania

Znęcał się nad konkubiną i jej córką. Dostał dozór i zakaz zbliżania

0
Reklama

42-letni mieszkaniec gminy Mielec usłyszał zarzut znęcania się nad konkubiną i jej 8-letnią córką. Prokurator zastosował również środki zapobiegawcze tj. zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi oraz nakaz opuszczenia zajmowanego lokalu. To efekt prowadzonego przez policjantów z mieleckiej komendy postępowania dotyczącego przyjętego zawiadomienia o znęcaniu się fizycznym i psychicznym nad najbliższą osobą. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W minioną sobotę, mieleccy policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Ustalenia funkcjonariuszy wskazywały, że w rodzinie dochodzi do przemocy fizycznej i psychicznej. Mężczyzna był agresywny wobec swojej 38-letniej konkubiny i jej 8-letniej córki. Mundurowi podjęli decyzję o natychmiastowym odizolowaniu sprawcy przemocy domowej. Agresor został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Badanie wykazało ponad 3 promile alkoholu w jego organizmie. W związku z podejrzeniem stosowania przemocy mężczyzny wobec konkubiny i jej dziecka, została wdrożona procedura Niebieskiej Karty.

Reklama

W toku prowadzonych czynności policjanci ustalili, że 42-latek od dłuższego czasu znęcał się fizycznie i psychicznie nad konkubiną i jej córką. Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tej sprawie. Prokurator zastosował wobec 42-letniego mieszkańca gminy Mielec środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi, musi także opuścić zajmowany z nimi lokal. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Ważne jest, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Jeśli jesteś ofiarą przemocy domowej lub jej świadkiem, nie wahaj się powiadomić o tym Policji. W trosce o zdrowie i życie Twoje i Twoich bliskich, nie pozwalaj, by sprawca pozostał bezkarny.

Reklama
Poprzedni artykułZderzenie osobówek na obwodnicy Jarosławia
Następny artykułPodała kod BLIK. Straciła pieniądze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!