Strona główna MIELEC Znaleziono bombę lotniczą z czasów wojny

Znaleziono bombę lotniczą z czasów wojny

0
Reklama

Dzisiaj, po godz. 13 dyżurny mieleckiej komendy został powiadomiony przez kobietę wykonującą prace ziemne, o znalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce znaleziska przybył patrol mundurowych z komisariatu w Radomyślu Wielkim, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze ustalili, że mieszkanka Dulczy Wielkiej, która wykonywała prace ziemne nieopodal swojego domu, natknęła się na niewybuch.

Policyjny pirotechnik przeprowadził rozpoznanie minersko-pirotechniczne. Ustalenia wykazały, że znaleziony niewybuch, to najprawdopodobniej bomba lotnicza, pochodząca z okresu II wojny światowej. Na miejsce znaleziska skierowani zostali saperzy, którzy sprawdzą teren i podejmą niewybuch.

Reklama

Nadal możemy natknąć się na niebezpieczne znaleziska z okresu wojny. Niewybuchy i niewypały, mimo że tyle lat znajdowały się pod ziemią, są w dalszym ciągu niebezpieczne. Często są skorodowane i stanowią śmiertelne zagrożenie, dlatego apelujemy do wszystkich, którzy ujawnią tego rodzaju przedmioty, aby pod żadnym pozorem ich nie podnosić, odkopywać, przenosić w inne miejsce i manipulować przy nich. W przypadku znalezienia niewypału czy niewybuchu należy niezwłocznie powiadomić Policję, a miejsce takie zabezpieczyć przed przypadkowym dostępem osób postronnych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!