Strona główna KOLBUSZOWA Zgłosił, że płonie stodoła. Odpowie za bezpodstawne wezwanie służb

Zgłosił, że płonie stodoła. Odpowie za bezpodstawne wezwanie służb

0
Reklama

Kolbuszowscy policjanci ustalili mężczyznę, który pod koniec lipca powiadomił o pożarze stodoły w Mazurach. Zgłoszenie nie potwierdziło się. Za bezpodstawne wezwanie służb odpowie 29-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policjanci przypominają, że takie zachowanie stanowi wykroczenie, za które grozi odpowiedzialność karna.

Pod koniec lipca, kolbuszowscy policjanci interweniowali w Mazurach, gmina Raniżów, w związku ze zgłoszeniem dotyczącym pożaru stodoły. Na miejscu oprócz policji, interweniowali również strażacy. Jak się okazało, pożaru we wskazanym miejscu nie było.

Reklama

W sprawie zostało wszczęte postępowanie. W toku czynności, policjanci ustalili, że o zdarzeniu powiadomił 29-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Mężczyźnie przedstawiono zarzut bezpodstawnego wywołania alarmu. W sprawie zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu, który zadecyduje o konsekwencjach jakie poniesie 29-latek.

Policjanci przypominają:

Zgodnie z art. 66 § 1 ustawy z dnia 20 maja 1971 r. kodeks wykroczeń, kto chcąc wywołać niepotrzebną czynność, fałszywą informacją lub w inny sposób wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 zł.

Reklama
Poprzedni artykułPędził 178 km/h. Tłumaczył, że spieszy się do dentysty
Następny artykułGroźny wypadek w Zahutyniu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!