Strona główna PRZEWORSK Zebrano całą kwotę na leczenie Karoliny Buryło

Zebrano całą kwotę na leczenie Karoliny Buryło

0
Reklama

Udało się zebrać całą kwotę potrzebną na leczenie nastoletniej Karoliny Buryło z Gaci w pow. przeworskim. Dziś na koncie zrzutki 16-latki pojawił się zielony pasek, co oznacza, że niebawem Karolina przejdzie operację guza.

2 lata temu lekarze wykryli u niej nowotwór… Guz, który stanowi ogromne niebezpieczeństwo, ciągle rośnie i niszczy życie 15-latki. 

Reklama

Karolina do 14. roku życia była radosną dziewczynką, która uwielbiała sport. Dużo jeździła na rolkach i rowerze, trenowała karate, interesowała się też akrobatyką. Pierwszym niepokojącym sygnałem był ból nogi, który pojawiał się m.in. w trakcie ćwiczeń… Karolina nie mogła już wykonać szpagatu, a niepokojący ból pojawiał się i znikał…

Guz jest położony przy nerwach odpowiadających za funkcje fizjologiczne, dlatego operacja niesie ze sobą dużo niebezpieczeństwo poważnych powikłań… W tej chwili nie jest on złośliwy, ale to też może się zmienić i Karolinie grożą nawet przerzuty. Po pierwszej operacji guz miał nie odrastać, tymczasem tak się stało…

Karolina jest osłabiona, zmęczona fizycznie i psychicznie, ma ograniczony zakres ruchów nogi, tęskni za sportem. Każdego dnia jest zmęczona, często musi odpoczywać. Nie wychodzi ze znajomymi, unika też wyjazdów, bo wszystko kosztuje ją wiele energii… Boi się kolejnej operacji. Mówi, że wolałaby chemioterapię. Gotowa jest chodzić bez włosów i brwi, oby tylko nie oznaczało to kolejnej operacji. Niestety w jej przypadku ani chemioterapia, ani radioterapia nie będą skuteczne.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!