Strona główna DĘBICA Zatrzymano sprawcę rozboju. Grozi mu 12 lat

Zatrzymano sprawcę rozboju. Grozi mu 12 lat

0
Reklama

Dębiccy policjanci zatrzymali 23-latka, który najpierw zaatakował kobietę, a następnie siłą odebrał jej torbę. Sprawca uciekł z miejsca przestępstwa. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów parę godzin później. Za rozbój grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

W miniony poniedziałek około godz. 19, dyżurny dębickiej komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju. Z relacji 24-letniej pokrzywdzonej wynikało, że gdy szła ulicą Przemysłową w Dębicy, została zaatakowana przez nieznanego jej mężczyznę. Doszło do szarpaniny z napastnikiem, który chciał wyrwać kobiecie torebkę. Po chwili sprawca uciekł z torebką z miejsca zdarzenia.

Reklama

Policjanci, od momentu przyjęcia zgłoszenia, pracowali nad tą sprawą, chodziło o jak najszybsze ustalenie i zatrzymanie napastnika. W trakcie prowadzonej interwencji policjanci wytypowali sprawcę i zatrzymali go. Okazał się nim 23-letni mieszkaniec Dębicy. Zatrzymany został osadzony w dębickim areszcie.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwoli na przedstawieniu mu zarzutów m.in. rozboju i uszkodzenia ciała. Policjanci odzyskali w całości zabrane kobiecie mienie. O przyszłości 23-latka zadecyduje teraz sąd. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji  w Dębicy.

Reklama
Poprzedni artykułWypadek w Weryni. Zderzyły się dwa pojazdy [foto]
Następny artykułWezwał policję. Okazało się, że miał zakaz przebywania w danym miejscu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!