Strona główna JAROSŁAW Zatrzymano skradzione pojazdy i części. Na granicy wpadli Ukraińcy

Zatrzymano skradzione pojazdy i części. Na granicy wpadli Ukraińcy

0
Reklama

W minionym tygodniu funkcjonariusze Straży Granicznej z placówek w Medyce i Krościenku ujawnili na kierunku wyjazdowym z Polski kradzioną osobówkę, cysternę, podzespoły samochodowe oraz silnik. Szacunkowa wartość zatrzymanych pojazdów i części wynosi ponad 145 tys. zł.

18 lutego do kontroli w przejściu granicznym w Krościenku zgłosił się 44-letni obywatel Ukrainy. Cudzoziemiec, podróżujący ciężarówką, przewoził w przestrzeni ładunkowej kilkadziesiąt silników. Po nawiązaniu współpracy z niemieckimi służbami okazało się, że jeden z silników pochodzi z  utraconego pojazdu marki Volkswagen Tiguan. Ujawniony przedmiot o szacunkowej wartości blisko 5 tys. zł zatrzymano, a dalsze czynności przeprowadzą policjanci.

Podobne zdarzenie miało miejsce 16 lutego w przejściu granicznym w Medyce. Tutaj do kontroli zgłosił się 45-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna kierował ciężarówką z cysterną. W trakcie kontroli legalności pochodzenia pojazdu funkcjonariusze SG ustalili, że cysterna jest poszukiwana przez włoskie służby. Pojazd o szacunkowej wartości 100 tys. zł zatrzymano, a w sprawie prowadzone są dalsze czynności.

Reklama

W tym samym dniu strażnicy graniczni z Medyki ujawnili również kradzione podzespoły samochodowe. Części przewoził dostawczakiem  28-letni obywatel Ukrainy. Łącznie ujawniono 23 części samochodowe o wartości ok. 21 tys. zł,  pochodzące m.in. z lexusów utraconych na terenie Wielkiej Brytanii. Dalsze czynności w sprawie przeprowadzą specjaliści SG do walki z przestępczością samochodową.

Dwa dni wcześniej na tym samym przejściu granicznym mundurowi zatrzymali osobówkę marki Renault o szacunkowej wartości 20 tys. zł. W trakcie kontroli strażnicy graniczni ustalili, że auto kierowane przez ob. Ukrainy jest w zainteresowaniu rodzimych służb w związku z kradzieżą zgłoszoną w Polsce. Zatrzymany pojazd oraz kierowcę przekazano policjantom.

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej samodzielnie lub we współdziałaniu z innymi służbami ujawnili 11 pojazdów pochodzących z przestępstwa. Ich łączna szacunkowa wartość wynosi ponad milion zł. Natomiast wartość zatrzymanych, kradzionych części samochodowych wynosi ponad  25 tys. zł.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!