Strona główna WIADOMOŚCI Joe Biden w Polsce. Wojsko i policja w Przemyślu i Jasionce

Joe Biden w Polsce. Wojsko i policja w Przemyślu i Jasionce [foto, video]

0
Reklama

Trwa oczekiwanie na pojawienie się prezydenta Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce. Joe Biden wraca z Kijowa pociągiem. Na Dworcu Głównym w Przemyślu czeka na niego asysta policji. Nie jest znana dokładna godzina pojawienia się Bidena w Przemyślu.

Wzmożony ruch wojskowy można zaobserwować w Jasionce, gdzie poderwano chwilę temu m.in. Black Hawki, które zawisły w powietrzu nad płytą lotniska. To tu na Joe Bidena oczekuje samolot prezydencki.

Reklama

Jutro prezydent USA ma spotkać się z prezydentem Polski Andrzejem Dudą i wygłosić przemówienie w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Biden będzie uczestniczyć w szczycie Bukaresztańskiej Dziewiątki, państw wschodniej flanki NATO.

Joe Biden będzie jutro dziękował Polsce i Polakom. To, co zrobiliśmy jako naród, jest bardzo widoczne na całym świecie. Jesteśmy dziś przykładem, w jaki sposób można wspierać i pomagać tym, którzy cierpią w wyniku agresji wojennej – powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy.

Na lotnisku w Jasionce czekają dziennikarze oraz ciekawscy mieszkańcy. Prezydent Biden jest spodziewany wieczorem.

AKTUALIZACJA

Po godzinie 20:00 pociąg z Kijowa dotarł na Dworzec Główny PKP w Przemyślu. Prezydent Joe Biden wysiadł z pociągu i wsiadł do rządowej limuzyny. W asyście policji i służb uda się na lotnisko w Jasionce.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!