Strona główna JAROSŁAW Zatrzymano groźnego przestępcę z Ukrainy

Zatrzymano groźnego przestępcę z Ukrainy

0
Reklama

Na przejściu granicznym w Korczowej zatrzymano mężczyznę poszukiwanego przez ukraińskie służby. Cudzoziemiec podejrzany o napaść i rozbój na Ukrainie jest też niepożądany w krajach UE.

Do zdarzenia doszło 5 maja na przejściu granicznym w Korczowej. 32-letni Ukrainiec zgłosił się do odprawy na wyjazd z Polski. W trakcie kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej ustalili, że cudzoziemiec jest w zainteresowaniu ukraińskich służb, które niespełna rok temu wydały za nim czerwoną notę Interpolu. Mężczyzna jest podejrzany o napaść i rozbój. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Mundurowi pozyskali też wiedzę, że mężczyzna może być niebezpieczny i usiłować zbiec. Jak się okazało, z uwagi na zagrożenie dla porządku publicznego jego dane widnieją również w europejskich bazach jako osoby niepożądanej. Ukrainiec został zatrzymany i decyzją sądu osadzony w areszcie.

Reklama

Od początku 2023 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zatrzymali już 55 osób będących w zainteresowaniu polskich i zagranicznych służb. Wśród zatrzymanych było 5 osób poszukiwanych na podstawie czerwonej noty. Tego typu zastrzeżenie jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o konieczności zlokalizowania i tymczasowego aresztowania poszukiwanej osoby. Wpis jest wzmocnieniem poszukiwań krajowych prowadzonych w celu zatrzymania i ekstradycji.

Poprzedni artykułChcąc uniknąć kary, włożył do radiowozu pieniądze. Odpowie za łapówkę
Następny artykułNietrzeźwi rowerzyści dostali solidne mandaty

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!