Strona główna ROPCZYCE Zatrzymał auto i zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

Zatrzymał auto i zabrał kluczyki pijanemu kierowcy

0
Reklama

Prawie 3,5 promila alkoholu miał w organizmie 50-letni mężczyzna, który w Wielopolu Skrzyńskim kierował oplem. Dalszą jazdę uniemożliwił mu inny kierujący, który wyjął mu kluczyki ze stacyjki i powiadomił policję. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj w miejscowości Wielopole Skrzyńskie. Przed godz. 12, dyżurny ropczyckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące ujęcia nietrzeźwego kierującego. Na miejsce interwencji pojechali funkcjonariusze. Jak się okazało, zgłaszający zauważył kierującego oplem, który wyjeżdżając z parkingu sklepu na drogę, poruszał się bardzo wolno.

Reklama

Taki styl jazdy wzbudził u zgłaszającego podejrzenie, że kierujący oplem, może być pod wpływem alkoholu. Świadek wykorzystał moment, gdy kierowca zatrzymał się na chwilę na skrzyżowaniu i wyciągnął mu kluczyki ze stacyjki.

Przypuszczenia zgłaszającego były słuszne. 50-letni mieszkaniec gminy Sędziszów Małopolski był pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało, w jego organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, poniesie także odpowiedzialność przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna.

Reklama
Poprzedni artykułW Cieszanowie otwarto nowy posterunek policji [foto]
Następny artykułPojechali na interwencję, znaleźli środki odurzające

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!